Týden na trzích podle burzovních grafů: Hladina konsolidace 1 700 bodů indexu S&P 500, pak býčí závod může pokračovat

| Josef Košťál

Situace z uplynulého týdne je téměř shodná s tou z toho předchozího. Index S&P 500 vytvořil nová intradenní i zavírací maxima a k dosažení psychologické hladiny 1 700 bodů mu chybí půl procenta. Jedinou vadou na kráse jsou nepřesvědčivé objemy obchodů.

S&P 500

Po měsíční rally je trh překoupený a volá po korekci. Současný růst proto pravděpodobně alespoň zpomalí. Nejbližší support je na 1 670 bodech, minimu uplynulého týdne. Následuje support na 1 650, kde byla červnová maxima, a pak důležitý support v zóně 1 620 až 1 630. Jeho prolomení by znamenalo změnu současného pozitivního výhledu.

S&P 500 - technická analýza
S&P 500 - technická analýza

VIX

Index volatility VIX pokračuje v poklesu, což je pro akciový trh pozitivní. V týdnu klesl o 9 % a blíží se k hladině 12. Ta se v letošním roce úspěšně projevuje jako support.

VIX - technická analýza
VIX - technická analýza

Závěr: Index S&P 500 během týdne vytvořil nová intradenní i zavírací maxima. Indikátory zůstávají v býčím nastavení a potvrzují pozitivní střednědobý výhled. Nepřetržitý měsíční růst by měla brzy přerušit konsolidace či krátkodobá korekce. Jako vhodný spouštěcí moment se jeví případné otestování psychologické hladiny 1 700 bodů.

reklama
reklama