Měny a komodity pohledem technické analýzy: Euro v růstovém trendu, koruna pokračuje v konsolidaci

| Ľuboš Mokráš

Technická analýza měnových párů EUR/CZK a EUR/USD a ceny stříbra.

EUR/CZK

Hlavní trend: růst

Krátkodobý trend: konsolidace

26,00 psychologický vrchol; 25,80 vrchol konsolidace; 25 psychologické dno; 25,20 konsolidace; 24,80 konsolidace.

Koruna se pohybuje v konsolidačním pásmu 25,80 až 26,00 EUR/CZK. Momentum je stále prorůstové, ale slábne. Pokračování konsolidace je hlavní technický scénář.

EUR/CZK - technická analýza

EUR/USD

Hlavní trend: konsolidace

Krátkodobý trend: růst

1,4119 Fibonacciho úroveň, konsolidace, vrchol; 1,38 Fibonacciho úroveň, vrchol; 1,30 psychologická hranice; 1,25 dno konsolidačního pásma; 1,19 důležité dno.

Euro prolomilo klouzavé průměry a pokračuje v růstovém trendu. MACD je v růstovém trendu a nedávno se dostal přes nulovou úroveň. Oba ROC jsou v růstovém trendu mírně nad nulovou úrovní. Momentum je mírně prorůstové, takže je možné pokračování růstového trendu. Pro další vývoj bude důležité chování MACD a ROC indikátorů v okolí nulové úrovně. Stále je možné, že se pod ni vrátí, což by indikovalo návrat kurzu k psychologické úrovni 1,30.

EUR/USD - technická analýza

Stříbro

Hlavní trend: pokles

Krátkodobý trend: konsolidace

23,00 dno konsolidace; 19,90 Fibonacciho úroveň, vrchní úroveň konsolidačního pásma; 19,34 Fibonacciho úroveň, spodní úroveň konsolidačního pásma.

Stříbro je v konsolidaci pod psychologickou úrovní 20 a 20denním klouzavým průměrem. MACD je v rostoucím trendu pod úrovní 0. Oba ROC jsou v rostoucím trendu. ROC20 testuje úroveň 0. ROC50 je pod nulovou úrovní. Vývoj momenta favorizuje tlak směrem vzhůru, takže proražení horní hranice konsolidačního pásma je hlavním technickým scénářem.

Stříbro - technická analýza
reklama
reklama