Cinema City: Zajímavá akcie na polském trhu je levnější než konkurence

| Václav Kmínek

Na základě upraveného DCF modelu jsme zvýšili cílovou cenu pro akcie Cinema City z 27,5 PLN na 32,5 PLN. Zároveň jsme zvýšili doporučení z "redukovat" na "akumulovat".

Cinema City - investiční doporučení

Cinema City (CCI) bude koncem srpna reportovat hospodářské výsledky za druhý kvartál. Ty budou podpořeny nedávnou akvizicí realitních aktiv a také 5,1% meziročním růstem sítě kinosálů. Tržby by podle našich odhadů měly vzrůst o 13 % a provozní zisk EBIT o 40 %. Na úrovni čistého zisku ale očekáváme stagnaci z důvodu vyšších úrokových nákladů. Ve druhé polovině roku čekáme mírné zpomalení z důvodu vyšší srovnatelné základny (v červenci 2012 společnost otevřela jeden ze svých klíčových projektů v Izraeli).

Cinema City - vývoj hospodaření

Vzhledem k stále obtížné situaci na realitním trhu očekáváme v roce 2013 zpomalení tempa otevírání nových kinosálů, a to zejména v Rumunsku. Letos očekáváme uvedení do provozu 28 nových kinosálů (růst o 2,9 % meziročně).

Cinema City - návštěvnost kin

Rok 2014 by mohl být mnohem příznivější. Pokud se podaří finalizovat všechny započaté projekty podle plánu, CCI by měla otevřít až 70 nových kinosálů, což by znamenalo růst kapacity o 7,1 % meziročně. To by mělo negativní dopad na potenciální výplatu dividendy (první výplatu dividendy i proto očekáváme až ze zisku za rok 2015).

Cinema City - akcie levnější oproti konkurenci
reklama
reklama