Strach z vyšších sazeb? Dividendové akcie vždy fungovaly jako záchranný kruh

Strach z vyšších sazeb? Dividendové akcie vždy fungovaly jako záchranný kruh

| redakce

V prostředí rostoucích úrokových sazeb investoři nemusejí panikařit kvůli tomu, že by jejich dividendové akcie ztrácely na lesku. Cenné papíry firem vyplácejících podíly ze zisku akcionářům totiž podle investiční společnosti BlackRock svým výkonem překonávaly nedividendové tituly právě v době, kdy Fed zvyšoval sazby.

"Dividendové akcie v indexu S&P 500 nabídly v době zpřísňování měnové politiky v průměru 2,2% roční zhodnocení, tituly bez dividendy 1,8%. Vyplývá to ze statistik Ned Davis Research," tvrdí BlackRock ve své poznámce k aktuálnímu dění na trzích.

V době poklesu sazeb Fedu dividendové tituly v průměru posilovaly o 10,2 % ročně, ty bez dividendy ztrácely 1,3 %. V době neutrální politiky Fedu dividendové tituly rostly ročně o 12,3 % oproti 6,3% zisku u firem, které dividendy nevyplácely.

Navzdory nejistotě na trzích investoři hledají i růstové "koření" pro svá portfolia. Kvalitní firmy, které jsou schopny pravidelně vyplácet a zvyšovat dividendu, mohou být tím "pravým ořechovým".

BlackRock považuje dividendové tituly stále za vynikající dlouhodobé téma pro portfolia investorů. V době zvýšené volatility, kterou řada investičních odborníků očekává v souvislosti se změnami v měnové politice hlavních centrálních bank, nelze než souhlasit.

Zdroj: BlackRock

reklama
reklama