Erste: Sázejte na euro proti švýcarskému franku

| Ľuboš Mokráš

Sílí náznaky, že frank bude oslabovat. Za šest měsíců by se mohl dostat na 1,3 franku za euro, což by znamenalo výnos 5,27 %.

Na začátku roku 2013 jsme otevřeli tříměsíční doporučení long EUR/CHF, které skončilo bez dosažení cíle po třech měsících ztrátou 1,6 %. Tehdy bylo naše doporučení inspirováno mírným oslabením franku po dlouhém období tlaku na úroveň 1,2 k euru, kterou švýcarská centrální banka stanovila jako strop pro jeho posilování. Idea byla založena na předpokladu, že dojde k poměrně rychlému rušení pozic v "bezpečném přístavu" otevřených kvůli obavám z rozpadu eurozóny, což se evidentně nenaplnilo.

Nyní se k této myšlence vracíme, protože si stále myslíme, že k odlivu prostředků z franku časem dojde, a objevují se náznaky (například ocenění opcí na oslabení franku) ukazující na možnost posunu franku na slabší úrovně v dohledné budoucnosti.

Navíc stále platí, že díky stropu švýcarské centrální banky je omezené riziko výrazné ztráty způsobené posílením franku. Nastavení parametrů doporučení je tentokrát opatrnější. Místo tří měsíců otevíráme doporučení na šest měsíců a cílová úroveň je 1,30 (konsolidační úroveň před posledním klesajícím trendem).

Pro opatrnější nebo krátkodobější investory existuje alternativa uzavření pozice na 1,26 (poslední významný lokální vrchol).

Investiční horizont: 6 měsíců

Instrument: EUR/CHF

Vstupní úroveň (23. 7. 2013): 1,23491

Cílová úroveň: 1,30

Očekávaný zisk: 5,27 %

Stop-loss: 1,1975

reklama
reklama