Týden na trzích podle burzovních grafů: Letní klid v okolí maxim pokračuje. Přijde impulz ke změně z Fedu nebo z trhu práce?

| Josef Košťál

Klidné letní obchodní seance s nižšími objemy obchodů pokračují. I portfoliomanažeři si berou dovolenou a tráví čas s rodinami. Index S&P 500 uzavřel týden prakticky beze změny, když se páteční "nadějný" začátek korekce vytratil a index uzavřel v mírném zisku. K dosažení psychologické hladiny 1 700 bodů mu stále chybí půl procenta.

S&P 500

Trh je po měsíční rally překoupený. Cena se vzdálila od 20denního klouzavého průměru, který bývá i při silném rostoucím trendu testován jako support. Růst z uplynulého měsíce se v posledním týdnu zpomalil a dochází ke konsolidaci.

Nejbližší support je na úrovni 1 670 bodů, kde bylo minimum v druhém červencovém týdnu. Následují supporty 1 650 a 1 620 až 1 630 bodů. Až jejich prolomení by znamenalo změnu současného pozitivního výhledu.

S&P 500 - technická analýza
S&P 500 - technická analýza

VIX

Index volatility VIX otestoval hladinu 12, od které se odrazil. Je na nízkých hodnotách a dokud denní zavírací cena zůstane pod 15, vysílá pro akciový trh pozitivní signál.

VIX - technická analýza
VIX - technická analýza

Závěr: Index S&P 500 zůstává v silném rostoucím trendu a pod hladinou 1 700 bodů dochází k jeho konsolidaci. Obchodování probíhá v letním duchu bez výrazných výkyvů při nižších objemech.

V novém týdnu může vývoj ovlivnit středeční výstup z dvoudenního zasedání FOMC a údaje z trhu práce za červenec. Není ovšem jasné, zda si nyní přát dobré, nebo raději špatné zprávy.

Každý náznak korekce (v posledním týdnu ve čtvrtek i v pátek) je využíván k nákupům. Proto i případná korekce bude pravděpodobně krátkodobá a využitá ke vstupům do dlouhých pozic. Důležité supporty jsou na 1 650 a v zóně 1 620 až 1 630 bodů. Jejich prolomení by znamenalo změnu současného pozitivního výhledu.

reklama
reklama