Týden na trzích podle burzovních grafů: Býci těžce oddechují po nejhorším týdnu od června, medvědí prognózy ale mohou vzít rychle zasvé

| Josef Košťál

Index S&P 500 se neudržel nad hladinou 1 700 bodů a v úterý se pod ni vrátil. Za celý týden ztratil 1,1 %, což byl od června největší týdenní pokles. Cena zůstává od 15. července v úzkém rozpětí a v uplynulém týdnu začala pomalu klesat. Tím se zmírnila překoupenost na trzích.

S&P 500

Nejbližší silný support je v zóně 1 670 až 1 675 bodů, kde v červenci byla několikrát denní minima. Další support je na 1 650 bodech. Na opačné straně je rezistence definována denními maximy z 2. a 5. srpna na hladině 1 710 bodů.

S&P 500 - technická analýza
S&P 500 - technická analýza

VIX

Hladina 12 opět prokázala platnost supportu a index VIX se od ní odrazil k mírnému růstu. Přesto zůstává na nízkých hodnotách, což je pro akciové trhy býčí signál.

VIX - technická analýza
VIX - technická analýza

Závěr: Index S&P 500 v úterý opět uzavřel pod 1 700 a do konce týdne pod touto metou zůstal. Pravděpodobně chtěl připomenout, že má v oblibě falešná prolomení. Na další růst si investoři budou možná muset chvíli počkat. Objemy obchodů, ať cena míří nahoru, nebo dolů, zůstávají velice nízké. VIX na poklesy také nereaguje nijak dramaticky. Nejbližší silný support je v zóně 1 670 až 1 675 bodů.

Bezvětří by mohlo skončit na začátku září, kdy se v tisku na plné obrátky začnou rozebírat možnosti a pravděpodobná rozhodnutí FOMC. Hlavním hybatelem trhu budou výkřiky politiků a bankéřů. Zatím se množí předpovědi o pravděpodobném propadu trhů o XX %. Pokud se nic nestane, na omyly "prognostiků" se jako vždy zapomene. Pamatuji si rok 2008, kdy na podzim Jim Rogers indexu S&P 500 předpověděl propad během několika týdnů na 400 bodů. V televizi opakují některé důležité zápasy z historie, třeba v hokeji nebo v tenise. Zavedl bych možná opakování tržních prognóz.

reklama
reklama