Čtyři věci, kterými si můžete udělat radost přímo u pracovního stolu

Čtyři věci, kterými si můžete udělat radost přímo u pracovního stolu

| redakce

Dobrý oběd, internetová seznamka, nedejbože snad něco ostřejšího? Možná, ale ke štěstí mnohdy stačí v kanceláři i trocha soustředění a vzpomínka na něco hezkého v životě. Zkuste to.

Štěstí je cílem velké části lidské aktivity a snažení. Dlouhodobé cíle vyžadují soustavné úsilí, ke zlepšení nálady ale často stačí drobnost, práce s vlastní psychikou, zkrátka takové malé naprogramované štěstí. Nač se stresovat tím, že teď tvrdnete v kanceláři, ačkoli byste raději vyrazili za sportem nebo rovnou na dovolenou. Přímo u stolu, aniž by to kdokoli věděl, si můžete udělat dobře.

Ne, nelekejte se, nic, u čeho by vám mělo překážet oblečení, ačkoli pornografie by mohla být pro mnohé podnikatele velkou inspirací. Čím si zlepšit náladu rovnou v kanceláři?

1. Vybavte si něco dobrého ze svého života

Lidé ztrácejí spoustu času tím, že myslí na dobré věci, které se bohužel nestaly, ačkoli mohly. Co raději myslet na něco dobrého, k čemu došlo, ačkoli nemuselo? Vzpomeňte si na partnera nebo partnerku, které byste nemuseli mít, nebo i na práci, kterou také nemá každý, kdo ji shání. Uvědomění si věcí, které považujeme za automatické, může mít obrovskou sílu.

2. Vyjádřete svůj vděk

Stačí krátká zpráva nebo e-mail, stejnou roli ale splní i stále méně využívaný dopis v obálce s nalepenou známkou. Poděkujte komukoli, kdo pro vás něco dobrého udělal, i kdyby to byla úplná drobnost. Pocit štěstí se zvyšuje s naší schopností být vděční a vyjadřovat to.

3. Poslouchejte hudbu

Hudba dokáže ovlivnit náladu mnoha způsoby. Dokonce i smutná píseň vás může povznést. Správný výběr hudby dokáže podtrhnout rozpoložení lidské mysli, takže když si nepustíte vylouženou depresi na čtyři doby, s hudbou nešlápnete vedle. Navíc sluchátka na uších mohou pomoci vašemu soustředění v mnohdy hlučných kancelářích plných kolegů a jejich osobních výlevů.

4. Slastné denní snění

Řada studií prokázala pozitivní vliv příjemných představ na lidskou psychiku. Nejlépe fungují vzpomínky na příjemné okamžiky v životě, na úspěchy, okamžiky plné lásky a přátelství. Ty vám nevezme ani ten nejprotivnější šéf.

Zdroj: PsyBlog

reklama
reklama