Investiční večer na téma zlato: Smysl má i papírová spekulace, ohledně inflace má velký význam ropa a turbulence na Blízkém východě

Investiční večer na téma zlato: Smysl má i papírová spekulace, ohledně inflace má velký význam ropa a turbulence na Blízkém východě

| redakce

Komodita, měna, zajištění proti inflaci, (bývalý) bezpečný investiční přístav, spekulace - tato a další přízviska si vysloužila jedna z nejpopulárnějších alternativ akcií, dluhopisů a realit v portfoliích investorů. V pořadí sedmý Investiční večer se věnoval zlatu.

O zlatě přišli diskutovat:

Roman Pilíšek (spoluzakladatel a hlavní ekonom společnosti ZLATÉ REZERVY)

Roman Pilíšek

Jeho hlavním posláním je publikační činnost, ekonomické analýzy a komentáře na vlastním portálu. Je absolventem Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, kde se již během studia intenzivně zabýval problematikou akciových a komoditních trhů. Má dlouholetou praxi v oblasti finančního řízení a bankovnictví a je velkým zastáncem rakouské ekonomické školy.

Petr Báča (analytik, ČSOB)

Petr Báča

Makroekonomický analytik do ČSOB nastoupil poté, co vystudoval matematické metody v ekonomii a makroekonomickou analýzu na VŠE. Část studia strávil i na BI Norwegian Business School v Oslu. Věnuje se mimo jiné komoditnímu trhu, a to včetně makroekonomických souvislostí a geopolitických rizik. Kromě zlata sleduje i další drahé kovy jako stříbro nebo paládium, vedle toho především ropu.

Grafy, které potěší každého zlatého býka

Cena zlata letos klesla až na 1 180 USD za trojskou unci, aktuálně se pohybuje okolo 1 350 USD za unci. Analytici se neshodují v názoru na její další vývoj - jedni tvrdí, že jakmile začne růst inflace, investoři se ke zlatu jako k ochraně před znehodnocením peněz vrátí, druzí spojují budoucnost zlata především s postupným ukončováním QE ze strany Fedu a považují předloňské rekordní ceny za dlouhodobý vrchol. Následující grafy nahrávají spíše těm, kdo věří v další růst ceny zlata.

Investiční večer se konal netradičně ve středu 28. srpna od 17.00 v Hotelu DAP, Vítězné náměstí 4/684, Praha 6. Celý průběh jste mohli sledovat živě na Twitteru Investičního webu.


Investiční web vám nabízí jedinečnou možnost probrat s předními experty z domova i ze zahraničí nejžhavější témata ze světa ekonomiky, byznysu a financí. Moderace se ujmou Roman Chlupatý a Petr Novotný, kteří jsou podepsáni i pod úspěšným cyklem Investičních fór.

Investiční večery se budou odehrávat v komorním prostředí, které zvýrazní možnost zúčastnit se debaty. V jejich průběhu budou vznikat videa, která se následně objeví na Investičním webu. Pokud byste se chtěli večerů zúčastnit, napište nám na info@investicniweb.cz.

Jakmile se přihlásíte, jste zaregistrováni. Odpověď by přišla jen v případě, že by hrozilo překročení kapacity.

Nejen názory expertů z Investičních večerů můžete sledovat na Twitteru Investičního webu.

reklama
reklama