10+1 aplikací pro iPhone, které jsou lepší než od Applu

10+1 aplikací pro iPhone, které jsou lepší než od Applu

| redakce

O tom, že revoluci na poli dotykového ovládání elektroniky způsobil Apple se svým iPhonem, nemůže být pochyb. Avšak doby, kdy dotykům vládl pouze a jen Apple, jsou dávno pryč a uživatelé si začínají stále častěji stěžovat, že některé aplikace, za nimiž firma s nakousnutým jablkem v logu stále pevně stojí, jejich požadavkům dávno neodpovídají. Proč se tedy nechávat svazovat předinstalovanými aplikacemi, když na iTunes najdeme takové, které je s přehledem strčí do kapsy? Jaké to jsou a čím ty od Applu zastiňují?

Google Maps

Google Maps (iPhone)

Cena: zdarma

Aplikace v iTunes: zde

Google Maps jsou zkrátka nepřekonatelné. Apple sice na kvalitě svých mapových podkladů usilovně pracuje, zlato ale stále bere konkurence. Google Maps jsou rychlé a přehledné. Kromě základních funkcí nabízejí také Streetview nebo aktuální informace o dopravní situaci. Aplikaci si navíc můžete stáhnout i v české lokalizaci.

Bloomberg

Bloomberg (iPhone)

Cena: zdarma

Aplikace v iTunes: zde

Hledáte-li kvalitní mapy, zvolte Google Maps. Hledáte-li kvalitní finanční a burzovní zpravodajství, zvolte Bloomberg. S aplikací Bloomberg získáte přístup k aktuálním událostem, tržním analýzám i grafům jednotlivých akciových titulů. Bloomberg přitom nevyužijí jen aktivní akcioví investoři, na své si přijdou úplně všichni, kdo se zajímají o finance a ekonomiku.

Mailbox

Mailbox (iPhone)

Cena: zdarma

Aplikace v iTunes: zde

Integrovaný e-mailový klient pro iPhone si uživatele jistě najde zejména mezi lidmi, kteří elektronickou poštu využívají spíše sporadicky. Pro ty, kteří ale denně vyřizují desítky mailů, příliš vhodný není. Alternativní aplikace Mailbox, která je na míru ušita právě lidem využívajícím e-mail 24 hodin denně, nabízí intuitivní prostředí, ve kterém se ke každé zprávě dostanete několika málo dotyky. Navíc umožňuje odložit vyřízení přijatého e-mailu na pozdější dobu, takže se vám již nikdy nestane, že byste na důležitý e-mail zapomněli odpovědět. Samozřejmostí je kompatibilita aplikace s Gmailem.

Evernote

Evernote (iPhone)

Cena: zdarma

Aplikace v iTunes: zde

Aplikace Evernote je ideálním řešením pro uživatele, kteří chtějí mít své poznámky stále při ruce a nechtějí s sebou nosit několik zápisníků a diářů. Evernote všechny zadané informace automaticky nahrává na cloud, přes který je následně synchronizuje se všemi zařízeními, na nichž máte aplikaci nainstalovanou, tedy s vaším iPhonem, tabletem nebo notebookem. Poznámky si navíc můžete přehledně třídit do jednotlivých složek, stejně tak je můžete označovat i pomocí libovolných tagů.

Chrome

Chrome (iPhone)

Cena: zdarma

Aplikace v iTunes: zde

Apple si pevně stojí za rozhodnutím, že výchozím prohlížečem v jeho mobilních zařízeních bude Safari. Uživatelé se však takřka jednohlasně shodují, že instalace Chromu je tou první věcí, kterou se po rozbalení iPhonu vyplatí udělat. Chrome je ve srovnání se Safari rychlejší, stabilnější a uživatelsky přívětivější. Pokud se navíc do Chromu přihlásíte, budete mít ihned přístup ke všem službám Google, které využíváte. Kdo si tento prohlížeč zamiloval na svém notebooku nebo stolním počítači, zamiluje si ho i na svém iPhonu.

Fantastical

Fantastical (iPhone)

Cena: 4,99 USD

Aplikace v iTunes: zde

Fantastical je úžasný kalendář, jímž se pro integrovaný iPhone kalendář nechal inspirovat dokonce samotný Apple. Je založen na nekomplikovaném designu a jednoduchosti ovládání. Aplikace navíc dokáže nově vložené události automaticky zařazovat k jednotlivým dnům. Stačí do textu napsat "Pracovní oběd at Praha on Wednesday 10:30" a Fantastical tuto událost automaticky zařadí do středečního seznamu událostí a schůzek. Při častém užívání dokáží i takovéto drobnosti ušetřit denně desítky minut drahocenného času. Kompatibilita s Google Calendar je i v případě aplikace Fantastical naprostou samozřejmostí.

  • 1
  • 2
reklama
reklama