Týden na trzích podle burzovních grafů: Syrská panika zapomenuta, čeká se na Fed

| Josef Košťál

Září, historicky nejhorší měsíc v roce z hlediska zhodnocení, letos zatím není vůbec špatné! Ovšem i loňské září skončilo pro akcie úspěšně (+2,7 %), v roce 2010 září nabídlo ukázkovou rally. Možná se začíná přepisovat historie, černého Petra zřejmě dostane srpen.

S&P 500

Cena indexu S&P 500 uzavřela gap na hladině 1 680 a jako bonus přidala pokračování růstu k psychologické hladině 1 700. Tím se dostala na minimální vzdálenost od rezistence v zóně 1 700 až 1 710. Vzhledem k tomu, že cena opět "zapomněla" na existenci alespoň minimální korekce, trhy začínají být překoupené.

Na opačné straně je nejbližší support 1 660, následuje silný support v rozmezí 1 640 až 1 630.

S&P 500 - technická analýza
S&P 500 - technická analýza

VIX

Index volatility VIX se vrátil pod hladinu 15, přerušil formování růstového trendu a signalizuje uvolnění nedávného napětí.

VIX - technická analýza
VIX - technická analýza

Závěr: Index S&P 500 předvedl v uplynulém týdnu téměř 2% růst a přiblížil se k rezistenci 1 700 až 1 710. Na Sýrii se po prvních náznacích dohody okamžitě zapomnělo. O víkendu se navíc John Jerry se Sergejem Lavrovem dohodli na to, jak to má Asad udělat.

Od čtvrtka rostl nákup put opcí, kterými si investoři zajišťují dlouhé pozice. Událostí číslo jedna je příští středu zpráva Fedu o dalších krocích v měnové politice. Určitě by prospěly jasné a konkrétní informace. Pomohlo by to stabilitě trhů. Páteční nízký objem obchodů signalizuje vývoj v pondělí, úterý i ve středu dopoledne – dva a půl dne se na trhu bude vyčkávat.

reklama
reklama