Andrea Colantoni (Hudson): Zahraniční firmy kvůli korupci odcházejí z Česka, malý trh jim za ty nervy nestojí. Babiše jako politika nechci komentovat

| Roman Chlupatý

Na českém trhu je aktuálně hodně volných manažerských pozic. I proto do Česka v poslední době zamířila řada vedoucích pracovníků ze Západu. Mnohé přitom překvapilo korupční prostředí ve společnosti i v samotných firmách, říká Andrea Colantoni, který řídí pobočku společnosti Hudson v Česku a na Slovensku. Obrat k lepšímu lovec chytrých hlav, který se střední a východní Evropou zabývá od roku 1998, očekává v horizontu pěti až osmi let.

Manažerů bez práce je na českém trhu kvůli krizi poměrně dost. Podobně to vypadá v celé Evropě. Znamená to, že poptávka po zahraničních talentech mizí, nebo je to jinak?

Andrea Colantoni
Andrea Colantoni

Možná překvapivě je aktuálně možné sledovat jakousi druhou manažerskou vlnu směrem na Východ; alespoň loni to platilo zcela nepochybně. Je to dáno tím, že zájem o manažery v regionu opět roste, zejména mezi zahraničními firmami. Stejně tak je tu zájem ze strany manažerů, kteří hledají práci. Nejde jim ani tak moc například o Českou republiku jako takovou, jde jim o zaměstnání. To, že je Praha hezké místo, o kterém lidé pěkně mluví, je pouze přidaná hodnota. Zájem je tedy jak na straně manažerů, tak – v případě některých sektorů – firem.

Pro zajímavost, jak zahraniční manažeři práci v Česku nyní berou? Jsou i tací, pro které je to komplikované situaci na trhu práce "nutné zlo"?

Musím říci, že mnohé často nepříjemně překvapí míra korupce a nedostatek transparentnosti. Ty této zemi skutečně významně škodí; na ty, alespoň z mých zkušeností, reagují manažeři nejčastěji, pokud se tedy bavíme o profesní stránce věci. V Česku je totiž stále tendence neřídit se příliš firemními pravidly, ale nacházet "kreativní cesty" k uspokojení vlastních potřeb. S tím má většina zahraničních manažerů velký problém. Vadí jim nedostatek čestnosti; nazvěme to čestností, protože o tu v principu jde.

Jak dlouho tomu tak v Česku bude? Jak dlouho tu nečestné jednání a prostředí prolezlé korupcí bude západní manažery nepříjemně překvapovat?

Pokud se ptáte na firmy, na firemní úroveň, pak bych řekl pět, šest let; pak by se věci mohly začít skutečně měnit. Problémem ovšem je, že se některé společnosti od Česka kvůli korupci a podobným nešvarům postupně odvracejí. Řekl bych, že se to v poslední době stává už poměrně pravidelně – firma si prostě řekne, že to nemá cenu, už proto, že je země příliš malá. V Rusku se s korupcí dá žít, protože tam zároveň lze vydělávat miliardy. Jak velký zisk ale můžete mít na trhu s deseti miliony obyvatel? O tom to podle mě je, ale lidé to podceňují.

Předpokládám, že vedle firemní úrovně hraje roli i politické prostředí – přístup politiků a rámec, který jak psanými pravidly, tak svým vlastním příkladem vytvoří.

Přesně tak. Právě v této oblasti je potřeba udělat hodně práce. Na druhou stranu by to mohlo jít celkem rychle, už proto, že toho tu nelze moc rozkrást. Země je přitom stále v relativně dobré kondici. Politika tak nakonec může byznys předběhnout. I tak ale budu operovat s pěti- až šestiletým horizontem. Možná to ale nakonec bude trvat o rok nebo dva déle.

Opakovaně se spekuluje o tom, zda by nebylo lepší, kdyby vládu převzali úspěšní manažeři. Diskutuje se o tom, co by to znamenalo, i kvůli Andreji Babišovi. Co vy na to?

Věděl jsem, že se zeptáte na Babiše. Obecně řečeno, myslím si, že je to hodně špatný nápad, manažeři by neměli vést země. Stát totiž není firma – má odlišné úvěrové kanály, větší možnosti a příležitosti než nějaká společnost, například díky tomu, že jeho hodnota není vyjádřena cenou akcií. Pokud máte dlouhodobou strategii a víte, co děláte, můžete dosáhnout na státní úrovni velkých věcí. Můžete financovat projekty, které by vám jako manažerovi neprošly. Pokud vedete zemi, musíte navíc přemýšlet o nerovnosti, máte jiné povinnosti než firma. Vždy se budete muset starat o sociálně slabé a nemocné, ale také o produktivní a bohaté. Já sám nevím, jak mezi nimi zajistit smír, jak se o ně postarat, ale politik to umět musí. Ve firmě je to jednoduché, máte KPI (klíčové ukazatele výkonnosti) a další hodnocení. Pokud se ukáže, že člověk pořádně nepracuje, ve firmě skončí. Udělat něco podobného s občany státu ovšem nepřipadá v úvahu.

Pro Andreje Babiše byste tedy v nadcházejících volbách nehlasoval?

Pana Babiše moc nechci komentovat. Řeknu jen, že to už není podnikatel, ale politik. V Česku totiž platí, že pokud váš byznys dosáhne určité velikosti, stáváte se politikem. To mohu říci, aniž bych dodával věci, které už lidé vědí. Zda by byl Andrej Babiš dobrým receptem na současné problémy, nechci komentovat, na to ho dost dobře neznám.

reklama
reklama