Goldman Sachs: 10 akcií, které teď musíte mít

| redakce

David Kostin z Goldman Sachs během setkání s klienty zjistil, že většina z nich má mnohem opatrnější výhled ekonomiky než samotná banka. Většina klientů hedgeových a podílových fondů prý očekává, že růst americké ekonomiky bude zklamáním a dosáhne jen 2 až 2,5 %.

Ekonomové Goldman Sachs předpovídají, že růst amerického HDP zrychlí během příštích kvartálů lehce nad 3 %. Roční růst HDP by měl být podle nich v průměru 3 % během let 2014, 2015 a 2016. Klíčovým faktorem pro silnější růst by mělo být mimo jiné zmírnění takzvané fiskální brzdy (ta zahrnuje vyšší daně ze mzdy, vládní škrty ve výdajích a sekvestraci), která poprvé zapůsobila na americkou ekonomiku v letošním roce.

Klesající míra úspor poskytne v následujících několika letech dodatečný stimul pro americké spotřebitelské výdaje. Kostinův tým doporučuje akcie firem, jejichž růst zisku by měl zrychlit, protože se do něj promítnou lepší tržby. "Naše krátkodobé doporučení pro portfoliomanažery je vlastnit akcie s vysokou provozní pákou. Hlavní myšlenkou je, že americká ekonomika zrychlí, ale ziskové marže budou stagnovat na úrovni uplynulých let. Provozní marže jsou klíčové k tvorbě růstu EPS (zisku na akcii)," očekává Kostin.

V rámci příslučných sektorů mají vysokou míru provozní tyto firmy: Amazon.com, Ryder System, Robert Half International, Southwest Airlines, Netflix, Pioneer Natural Resources, EOG Resources, Broadcom, Blue Sky Uranium a Merck & Co.

"Očekáváme, že se S&P 500 bude ke konci roku 2013 pohybovat na úrovni 1 750 bodů," říká Kostin. 12měsíční cíl Goldman Sachs je 1 825 bodů.

Americké akcie
Americké akcieZdroj: Google

Zdroj: Goldman Sachs

reklama
reklama