Proč po svatbě ženy pijí více a muži méně

Proč po svatbě ženy pijí více a muži méně

| redakce

Máte po svatbě? Přimělo vás to pít více, nebo méně alkoholu? Odpověď možná bude záviset na tom, zda jste muž, nebo žena.

Podle průzkumu Psychology Today začínají ženy pít více poté, kdy se vdají, zatímco muži v chomoutu popíjejí méně než za svobodna. Výrobci alkoholu studii shledali velice zajímavou.

Není s podivem, že ženy po vstupu do manželství začnou více pít, ale že by muži pili méně? Redaktorka CNBC Jane Wellsová se vydala zjistit pravdu do terénu – do hollywoodského baru Tinhorn Flats. Kde jinde také najít muže během víkendového odpoledne. Někteří byli ženatí, jiní svobodní nebo s vážnou známostí.

  • Colin Reid připustil, že když má vážnější vztah, pije méně. Protože chodí méně do hospody.

  • Brian "Hacksaw" Williams přinesl poznatky o pití alkoholu u žen: "Se mnou vždycky začaly pít více."

  • Nikdo ale nebyl na toto téma výřečnější než "Two Martini Howie", který tvrdil, že muži postupně, jak stárnou, pijí méně, protože poznají své limity. A ženy naopak.

Alkoholové ekvilibrium

Vědci si vysvětlují výsledky studie tak, že když ženy začnou žít s muži, kteří obvykle pijí více, přizpůsobí se jim a také pijí více. Naopak muži si většinou berou ženy, které popíjejí ve srovnání s nimi méně, takže po svatbě začnou alkohol omezovat.

Zdroj: CNBC

reklama
reklama