Milionář odvedle: Ani ho nepoznáte, tajemství svého úspěchu si totiž střeží

Milionář odvedle: Ani ho nepoznáte, tajemství svého úspěchu si totiž střeží

| redakce

Mít na účtu milion již není takové terno jako dříve. Kvůli nepříteli jménem inflace se hranice bohatství posunuje stále výše a milion korun už dávno přestal na vstup do elitního společenství bohatých stačit. Nově se proto hovoří o dolarových milionářích, lidech s majetkem v minimální hodnotě 20 milionů korun. Takových je v Česku přes 17 tisíc. Je tedy pravděpodobné, že se někteří z nich pohybují i ve vašem okolí. Že o nich nevíte?

Není se čemu divit. Bohatí lidé nemají potřebu se svým úspěchem chlubit. Milionáři 21. století nejezdí v drahých autech a nebydlí v nabubřelých "palácích". Jakými životními zásadami se bohatí lidé řídí, co s vydělanými penězi dělají a čím by vás na cestě k úspěchu mohli inspirovat?

1. Své bohatství nedávají na odiv. Divoká 90. léta a doby podnikatelského baroka jsou minulostí. Dnešní milionáři se svým jměním nechlubí, nemají potřebu bydlet v nevkusně nabubřelých vilách a jezdit desítkami luxusních automobilů.

2. Nedělají zbytečné dluhy. Být finančně nezávislý znamená nebýt zadlužený. Ani milionáři si nemohou koupit vše, po čem touží. A dobře to vědí. Namísto měsíční dovolené za stovky tisíc se plně spokojí i s dvoutýdenním odpočinkem v méně exotičtějších destinacích.

3. Jsou klidní a soustředění. Šance, že k pohádkovému jmění přijdete bez práce, je takřka nulová. Bohatí lidé jsou disciplinovaní a na své finanční nezávislosti pracují celá desetiletí. Těch, kteří zbohatli přes noc, je minimum.

4. Pracují jako všichni ostatní. S rostoucím bohatstvím tradičně roste i chuť po dalších penězích. Bohatí lidé nezahálejí a s každým vydělaným milionem pracují více a více. Díky tomu stojí nohama pevně na zemi a nemají příliš času své tvrdě vydělané peníze utrácet za zbytečnosti.

5. V práci dělají to, co je baví. Zbohatnout sice můžete i v oboru, který vás vnitřně nenaplňuje, proč byste to ale dělali? Život je poměrně krátký a nemá smysl každý den chodit do práce, která vás nebaví. Milionářem se stanete pouze tehdy, když svou práci budete dělat dobře. A to se vám podaří pouze v práci, do které budete chodit s radostí a úsměvem na tváři.

6. O své peníze se aktivně starají. Peníze jsou jako malé dítě. Dokáží sice udělat spoustu radosti, pokud je ale necháte delší dobu bez dohledu, dokáží přidělat i hodně starostí. Finančně zabezpečení lidé se o své bohatství neustále zajímají a aktivně ho spravují. Vědí totiž, že uložit peníze na spořicí účet je to samé, jako kdyby je každý měsíc vyhazovali z okna.

  • 1
  • 2
reklama
reklama