Deutsche Bank: Index S&P 500 vystřelí přímo k 1 800 bodům a výše

Deutsche Bank: Index S&P 500 vystřelí přímo k 1 800 bodům a výše

| redakce

Z akciových stratégů na Wall Street se v poslední době stávají býci. A rozhodnutí Fedu zachovat program nákupu dluhopisů beze změny nadšení mnohých z nich ještě podpořilo.

David Bianco z Deutsche Bank je jedním ze stratégů, kteří svoji cílovou hodnotu pro index S&P 500 během září zvýšili. V poznámce klientům nazvané "Přímý zásah do 1 800" Bianco tvrdí, že akciová rally bude pro investory probíhat hladce.

"Očekáváme, že S&P 500 dosáhne 1 800 bodů, aniž by cestou k této úrovni zažil pokles o více než 5 %," píše Bianco. Na konci roku 2013 očekává S&P 500 na 1 750 bodech, na konci roku 2014 na 1 850 a v roce 2015 podle něj S&P 500 pokoří hranici 2 000 bodů.

"Od května radíme hledat známky toho, že zdravé výprodeje S&P 500 a růst zisku na akcii jsou po čtyřech obezřetných kvartálech zpět. Jejich návrat by ospravedlnil býčí přístup. Tvrdili jsme, že to, aby byl výprodej S&P 500 a růst EPS zdravý, vyžaduje odolné ceny ropy, silnější zpracovatelský sektor, objemnější investice a export," tvrdí Bianco. "Ropa a euro jsou odolné i přes vyšší výnosy z dluhopisů a posilující dolar. Dosavadní makroekonomická data ze třetího čtvrtletí navíc poukazují na zrychlování investičních nákladů a obchodu oproti předchozím čtyřem kvartálům. Proto jsme na začátku září zvýšili odhad růstu S&P 500 do konce letošního roku na 1 750 z 1 675 bodů."

Bianco věří, že investice a export ve Spojených státech zrychlí na 5 % nebo více ve druhém pololetí roku 2013 a na začátku roku 2014. Tento názor podpírá o následující argumenty:

  1. Odolné ceny ropy, které umožní růst investic do energetiky.
  2. Řízené zpomalení v Číně, která omezuje stavebnictví, ale podporuje investice do kapitálového zboží užívaného v dopravě, ke zlepšení kvality života ve městě nebo k zlepšení produktivity práce.
  3. Zpožděné zlepšení amerického zpracovatelského průmyslu, podnikových technologií a infrastruktury.

Tři jasné signály pro další nákupy akcií vidí i jeho kolega Greg Poole.

  • 80% indexů PMI v srpnu rostlo. To naznačuje globální ekonomický růst ve třetím kvartálu o 4 %.
  • Komentáře firem ohledně dalších období jsou opatrně optimistické.
  • Centrální banky stále výrazně podporují ekonomiku, což zabrání přehnanému růstu sazeb na trzích.
Americké akcie
Americké akcieZdroj: Google

Zdroj: Deutsche Bank

reklama
reklama