Burzovní kalendář (20. 10. - 24. 10. 2014)
|

Burzovní kalendář (20. 10. - 24. 10. 2014)

Světové centrální banky kvůli zpomalování inflace a riziku pomalejšího ekonomického růstu zjemňují rétoriku ohledně zvyšování sazeb. O stavu ekonomiky v novém týdnu více napoví data z amerického realitního trhu a index spotřebitelských cen, sada zásadních údajů včetně míry růstu HDP dorazí z Číny a největší světové ekonomiky se dočkají také předběžných indexů nákupních manažerů.

Investiční a ekonomický výhled

USA

20/10 Projevy členů Fedu Jeroma Powella a Daniela Tarulla

21/10 Prodeje existujících domů (odhad září meziměsíčně: 1,0 % na 5,10 milionu domů anualizovaně, srpen: -1,8 % na 5,05 milionu domů anualizovaně)

22/10 Index spotřebitelských cen (odhad září meziměsíčně: 0,0 %, srpen: -0,2 %, odhad září meziročně: 1,6 %, srpen: 1,7 %)

23/10 Týdenní počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti (odhad nové: 285 tisíc, předchozí: 264 tisíc)

23/10 Předstihový indikátor (odhad září: 0,7 %, srpen: 0,2 %)

23/10 FHFA index cen domů (odhad srpen meziměsíčně: 0,3 %, červenec: 0,1 %)

23/10 Index průmyslové aktivity kansaského Fedu (odhad říjen: 6 bodů, září: 6 bodů)

23/10 Index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru (FLASH; ve výrobě Markit (předběžný odhad říjen: 57,3 bodu, předchozí: 57,9 bodu)

24/10 Prodeje nových domů (odhad září meziměsíčně: -6,8 % na 460 tisíc domů anualizovaně, srpen: 18,0 % na 504 tisíc domů anualizovaně)

Příznivé čtvrtletní výsledky některých velkých společností zmírnily v pátek obavy z dopadů slabé světové poptávky na americkou ekonomiku a firemní sektor. Wall Street ale kvůli předešlým hlubokým ztrátám zažila čtvrtý týdenní pokles v řadě, což je nejdelší taková série za více než tři roky.

Dow nakonec v pátek přidal 1,63 % na 16 380,41 bodu, za týden ale i tak odepsal 0,99 %. S&P 500 v pátek posílil o 1,29 %, týden ale zakončil o procento slabší. Nasdaq měl sice ze všech indexů nejhorší pátek (+0,97 %), ale za týden ztratil jen asi 0,4 %. Index volatility VIX v pátek spadl o téměř 13 % na zhruba 21,9 bodu, za celý týden tak připsal jen asi 5 %, když se ale ve středu podíval dokonce nad 30 bodů. Za měsíc i tak připsal přes 70 %. Výnosy 10letých amerických vládních dluhopisů vzrostly v pátek o 4 bazické body na 2,20 %, po středečním flash crashi a pádu pod 1,9 % tak za týden spadly "jen" o 8 bazických bodů.

"V první polovině uplynulého týdne se zdálo, že se na trzích blíží konec světa. Komentáře apokalypsu jen potvrzovaly. Středeční volný pád intradenně prolomil support 1 825 a otestoval hladinu 1 820, kde jsou dubnová minima. Zde index S&P 500 ztrácel v polovině obchodního dne téměř 3 %. Nakonec se odrazil výše a den uzavřel se ztrátou necelého procenta," napsal v pravidelném technickém komentáři pro Investiční web opční obchodník Josef Košťál. "Nejbližší rezistence je na psychologické hladině 1 900, kde je také 200denní klouzavý průměr. Na opačné straně je support v zóně 1 820 až 1 830, níže pak na únorových minimech okolo 1 750."

Index volatility VIX do středy vydatně přidával, po čtvrtečním a pátečním zklidnění ale uzavřel za týden silnější jen asi o 5 %. "Indikátor nervozity trhu si pravděpodobně hledá nové obchodní rozpětí, na návrat k historickým minimům se dá v nejbližší době zapomenout. Index je nad svým 20letým průměrem, který je okolo 20," upozorňuje Košťál. "Index S&P 500 je známý falešnými prolomeními významných klouzavých průměrů, a to oběma směry. Proto ani prolomení 200denního průměru není tak tragické, jak je prezentováno v některých komentářích. Další pokles nelze vyloučit, ale přeprodaný trh společně se silným sezónním patternem konce roku by mohl vyústit v růst."

Holubičí komentáře některých členů Fedu (v týdnu především Jamese Bullarda) vzbudily v býcích naději. Před blížícím se říjnovým zasedáním FOMC, kde se stále všeobecně očekává ukončení programu odkupu dluhopisů (QE), tak budou velice důležitá data, která budou přicházet z americké (i světové) ekonomiky.

V týdnu to v USA budou především údaje z realitního trhu a inflace. Významný je také předběžný údaj o indexu nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru. Americká ekonomika po slabém začátku roku "šlape", ale analytici upozorňují na řadu slabých stránek, především prakticky stagnující mzdy, nízkou míru participace na pracovním trhu a narůstající příjmovou nerovnost. Fed tak v každém případě "zůstane na stráži", ať už QE v říjnu ukončí nebo ne.

Důležitým impulzem pro trhy je také probíhající výsledková sezóna. Ta zatím vyznívá mírně lépe, než se čekalo, a navíc firmy zatím nevarují před vývojem hospodaření v dalších obdobích v takové míře, jaké se obával trh. V týdnu oznamuje výsledky řada velkých společností, mimo jiné Apple, Verizon, McDonald's, Coca-Cola, Boeing, AT&T, Caterpillar, Amazon, Microsoft nebo Procter & Gamble.

Velkým tématem zůstává silnější americký dolar a pokles cen ropy. Zatímco levnější ropa je pro spotřebitele, a tedy i pro celou ekonomiku primárně výhodná, silnější měna škodí exportně orientovaným firmám. Dolar sice v posledních dnech vrátil část předchozích zisků, fundamentálně je ale stále předurčen spíše k posilování. Fed již totiž začal pracovat na normalizaci dlouhodobě extrémně uvolněné měnové politiky, zatímco ECB a další banky za oceánem zdvojnásobily své snahy.

Centrální banky jsou ale v mnoha ohledech až tažený vozík; pomyslným koněm před vozem je ekonomický výkon. Fed je nyní v pozici, kdy může začít postupně odbourávat jednotlivé programy měnové politiky, protože zafungovaly a pomohly podpořit silnější růst amerického hospodářství (navzdory veškeré oprávněné kritice a dlouhodobým rizikům, na která v týdnu opět upozornil například známý investor Jim Rogers). ECB naopak nyní musí zvážit radikálnější akci, protože její předešlá neochota intervenovat dostala ekonomiku eurozóny tam, kde je dnes.

Mantra ministrů financí a centrálních bankéřů posledního roku byla, že země musejí prosadit politický mix, který zajistí stabilní ekonomický růst a cenovou hladinu; "využít domácí nástroje pro domácí účely", jak nedávno uvedl ministr financí USA Jack Lew. Měnové kurzy se pak podle nich už usadí samy. Oslabení měn vůči dolaru) a nastartování ekonomik hlavních obchodních partnerů USA tak dlouhodobě může Americe pomoci. USA mají co získat ze zlepšení ekonomické situace Evropy a Japonska, možná dokonce více, než ztratí samotné americké firmy kvůli méně výhodnému měnovému kurzu.

Očekávané výsledky světových firem v týdnu od 20. října
Které světové firmy představí výsledky hospodaření za třetí kvartál v týdnu od 20. října? Přehled očekávaných čísel v odhadech analytiků, jak je sesbírala agentura Bloomberg.
Proč už Apple nečeká raketový růst aneb Proč je Icahn mimo
Známý a hlasitý aktivistický investor Carl Icahn 9. října zmínil, že akcie "nakousnutého jablka" mají hodnotu 203 USD za akcii, což je dvojnásobek tehdejší tržní ceny. V dopisu řediteli firmy Timu Cookovi kritizuje špatný "papírový" management a snaží se ho přimět k tomu, aby provedl zpětné odkupy akcií v objemu 100 miliard USD. Bloomberg se detailně zabývá 6 důvody, proč Icahn předpokládá, že Apple bude navyšovat tržní podíl, a ukazuje, jak se slavný investor ve svých předpovědích mýlí.
Předpověděl nedávný vrchol trhu a nyní varuje před opakováním roku 1987. Poklesy tu ale byly i během vlády býků
Bloger Jesse Livermore, který píše své komentáře na Philosophicaleconomics.com a na Twitteru, předpověděl zářijová akciová maxima, respektive následný pokles z nich. Nyní připomíná rok 1987 (černé pondělí 19. října) a varuje, že hluboké několikadenní propady amerických indexů z posledních dnů nejsou nic běžného.
Co o světové ekonomice vypovídá silný dolar
Měnové války jsou už několik let žhavým tématem ekonomických komentátorů a politiků. Některé země uvízly v pasti znehodnocování měn ve snaze opatřit si monetárně-ekonomickou výhodu. Závod o to, kdo pošle svou měnu níže, ale může pro všechny skončit prohrou. Jen Spojené státy prozatím mávly rukou nad silnou měnou.
Richard Lewis (Fidelity) pro Investiční web: Pokud japonská a evropská centrální banka nahradí Fed, party na trhu bude pokračovat
Utahování americké měnové politiky posílí dolar, na což rozvíjející se trhy v minulosti opakovaně doplácely. Pokud se s tím tentokrát dokážou vyrovnat, sázka na ně se investorům vyplatí, říká Richard Lewis, šéf týmu globálních akciových analytiků ve Fidelity Worldwide Investments. Mezi to nejzajímavější teď přitom podle něj patří Čína a Korea, za pozornost nicméně stojí i země, jako jsou Filipíny nebo - do jisté míry - Thajsko.

20/10 Eurozóna - běžný účet (sezónně očištěný; červenec: 18,7 miliardy EUR)

20/10 Eurozóna - běžný účet (červenec: 32,3 miliardy EUR)

21/10 Eurozóna – poměr státního dluhu k HDP 2013 (předchozí: 92,6 %)

22/10 Spojené království – zápis z jednání Bank of England

23/10 Eurozóna - spotřebitelská důvěra (předběžný odhad říjen: -12 bodů, září: -11 bodů)

23/10 Spojené království - maloobchodní tržby bez automobilů (odhad září meziměsíčně: 0,2 %, srpen: 0,2 %, odhad září meziročně: 3,6 %, srpen: 4,5 %)

23/10 Eurozóna - Markit index nákupních manažerů kompozitní (FLASH; odhad říjen: 51,5 bodu, září: 52 bodů)

23/10 Španělsko - míra nezaměstnanosti (odhad za 3Q2014: 24,1 %, 2Q2014: 24,47 %)

23/10 Eurozóna - Markit index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru (FLASH; odhad říjen: 49,9 bodu, září: 50,3 bodu)

23/10 Francie - Markit index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru (FLASH; odhad říjen: 48,5 bodu, září: 48,8 bodu)

23/10 Německo - Markit/BME index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru (FLASH; odhad říjen: 49,5 bodu, září: 49,9 bodu)

23/10 Eurozóna - Markit index nákupních manažerů ve službách (FLASH; odhad říjen: 52 bodů, září: 52,4 bodu)

23/10 Francie - Markit index nákupních manažerů ve službách (FLASH; odhad říjen: 48,2 bodu, září: 48,4 bodu)

23/10 Francie - Markit index nákupních manažerů kompozitní (FLASH; odhad říjen: 48,4 bodu, září: 48,4 bodu)

23/10 Německo - Markit index nákupních manažerů ve službách (FLASH; odhad říjen: 55 bodů, září: 55,7 bodu)

23/10 Německo - Markit/BME index nákupních manažerů kompozitní (FLASH; odhad říjen: 53,6 bodu, září 54,1 bodu)

23/10 Eurozóna - státní dluh za 2Q2014

23/10 Eurozóna – vládní deficit za 2Q2014

24/10 Spojené království – předběžný údaj o HDP (odhad za 3Q2014 mezikvartálně: 0,7 %, 2Q2014: 0,9 %, meziročně za 3Q2014: 3,0 %, 2Q2014: 3,2 %)

24/10 Itálie - index spotřebitelské důvěry (odhad říjen: 101,3 bodu, září: 102 bodů)

24/10 Itálie - maloobchodní tržby (červenec meziměsíčně: -0,1 %, meziročně: -1,5 %)

24/10 Německo - GfK spotřebitelská důvěra (odhad listopad: 8,1 bodu, říjen: 8,3 bodu)

24/10 Španělsko - index výrobních cen (srpen meziměsíčně: -0,1 %, meziročně: -0,6 %)

24/10-28/10 Německo - index dovozních cen (odhad září meziměsíčně: -0,1 %, srpen: -0,1 %, odhad září meziročně: -2,0 %, srpen: -1,9 %)

26/10 Eurozóna - výsledky prověrky kvality rozvah bank ze strany ECB

Evropské akcie posílily v pátek nejvíce od roku 2011 a ukončily nejdelší ztrátovou řadu za posledních 11 let díky spekulacím o možném rozšíření podpory ekonomiky ze strany centrální banky. Britský FTSE 100 připsal 1,85 %, francouzský CAC 40 2,92 % a německý DAX 3,12 %. Regionální Stoxx Europe 600 zpevnil o 2,79 % poté, co v posledních osmi obchodních dnech ztratil 7,7 %. Za celý týden britský FTSE 100 odepsal půl procenta, francouzský CAC 40 procento a německý DAX mírně posílil.

Náladu na trzích podpořila slova člena ECB Benoîta Cœurého, který prohlásil, že by ECB měla začít nakupovat dluhopisy v rámci programu odkupu ABS během několika dní. "To, co v současnosti zažíváme, je psychologický trh," říká Sören Steinert z Quoniam Asset Management. "Trh přestřeluje v jednom nebo druhém směru, aniž by ho k tomu vedly logické důvody, které běžně ovládají normální trhy," dodává.

V týdnu se řešilo Řecko. Ztrácely totiž jeho dluhopisy i akcie bank. V pátek se sice situace zlepšila, nicméně stále panuje nejistota okolo budoucnosti země v době, kdy usiluje ke konci roku o opuštění záchranného programu. V rámci něj si půjčila od mezinárodních věřitelů 240 miliard EUR. "Nový záchranný úvěr nepotřebujeme," řekl v pátek řecký premiér Antonis Samaras. Uvedl ale, že jedním z témat probíhajících jednání je poskytnutí úvěrové linky, kterou by mělo Řecko k dispozici pro případ nouze.

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila známku úvěrové spolehlivosti Ruska o jeden stupeň na Baa2. Zhoršené hodnocení zdůvodnila dopady ukrajinské krize a západních sankcí na ruskou ekonomiku. Moody's je letos druhá světová agentura, která zhoršila ruský rating; v dubnu tak učinila konkurenční Standard & Poor's.

S blížící se zimou je vedle vojenských otázek stále podstatnější také budoucnost dodávek plynu z Ruska přes Ukrajinu do Evropy. Na konci týdne se vedla v Miláně jednání, jejichž výsledek Evropu zatím uklidnil. Ukrajinský prezident Petro Porošenko potvrdil rámcovou dohodu o ceně za ruský plyn. Kyjev podle ní bude platit 385 dolarů za 1 000 krychlových metrů energetické suroviny. Už v pátek to sdělil šéf ruského energetického gigantu Gazprom Alexej Milller, Porošenko ale v sobotu večer upřesnil, že jde jen o "zimní" cenu platnou do 31. března. Porošenko také sdělil, že se v úterý 21. října bude v Bruselu konat další jednání o plynu mezi představiteli Ukrajiny, EU a Ruska, kteří by měli připravit "odsouhlasený protokol".

V novém týdnu budou investoři vedle Ukrajiny dále sledovat také spory Německa a dalších velkých zemí eurozóny o fiskální disciplínu. Německo nadále razí linii rozpočtové zodpovědnosti a snahy o co nejmenší zadlužování, Francie nebo Itálie by raději viděly větší podporu ekonomiky formou vládních výdajů.

Ze zveřejňovaných makrodat budou v Evropě nejdůležitější indexy nákupních manažerů. Čeká se další mírné zhoršení aktivity v Německu i dalších zemích. I v Evropě navíc začíná výsledková sezóny, čísla firem jako BASF, GlaxoSmithKline nebo SAP ale pro burzy spíše nebudou významným impulzem pro širší trh.

Výhled na nový obchodní týden v podání analytika Ľuboše Mokráše z České spořitelny:

Asie a emerging markets

20/10 Indie - index spotřebitelských cen

20/10 Japonsko - index cen výrobců

21/10 Čína - HDP (odhad za 3Q2014 meziročně: 7,2 %, 2Q2014: 7,5 %)

21/10 Čína – HDP (odhad za 3Q2014 mezikvartálně: 1,8 %, 2Q2014: 2,0 %)

21/10 Čína - HDP od začátku roku (odhad za 3Q2014 meziročně: 7,4 %, 2Q2014: 7,4 %)

21/10 Čína - průmyslová produkce (odhad září meziročně: 7,5 %, srpen: 6,9 %)

21/10 Čína - maloobchodní tržby (odhad září meziročně: 11,7 %, srpen: 11,9 %)

22/10 Rusko - index spotřebitelských cen (předchozí mezitýdenní: 0,2 %, od začátku roku mezitýdenní: 6,7 %)

22/10 Japonsko – obchodní bilance (odhad září: -773 miliard JPY, srpen: 948,5 miliardy JPY, očištěná: 924,2 miliardy JPY)

22/10 Japonsko - vývoz (odhad září meziročně: 6,5, srpen: 1,3)

22/10 Japonsko - dovoz (odhad září meziročně: 2,7, srpen: -1,5, revize: -1,4)

23/10 Rusko - zlaté a devizové rezervy (k 17. říjnu: 451,7 miliardy RUB)

23/10 Čína - HSBC index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru (FLASH; odhad říjen: 50,2 bodu, září: 50,2 bodu)

23/10 Japonsko - Markit/JMMA index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru (FLASH; odhad říjen: 52 bodů, září: 51,7 bodu)

24/10 Čína – ceny bydlení (září)

24/10 Čína – předstihový ekonomický indikátor Conference Board (září)

Výhled na čtvrtý kvartál: Dluhový problém, akciové tipy a sázka na Brent v páru s WTI
Názor na akcie, ropu, evropské QE, zlato i dolar, a navíc několik konkrétních investičních témat, na kterých je podle zkušených stratégů možné ve čtvrtém kvartálu vydělat. To vše ve kvartálním výhledu Saxo Bank.
Manuela d'Onofrio (UniCredit): Jak se vyhnout další krizi? Francie a Itálie musejí provést reformy a Německo oživit domácí spotřebu
Francie nadále patří mezi největší strašáky eurozóny. Druhá největší ekonomika unie se totiž stále pere s vysokou nezaměstnaností a neméně vysokými daněmi. Bez reforem se hospodářství země galského kohouta vzkřísit nepodaří. Bez jejího růstu se přitom nebude dařit ani eurozóně jako celku, varuje šéfka globální investiční strategie UniCredit Manuela d'Onofrio. Reformami ve Francii navíc podmiňuje další pomoc i ECB.

Česká republika

22/10 Unipetrol - hospodářské výsledky za 3Q2014

24/10 Index spotřebitelské důvěry (září: -5,8)

24/10 Index podnikatelské důvěry (září: 12,0)

24/10 Spotřebitelská a podnikatelská důvěra (září: 8,4)

Akcie na pražské burze za uplynulý týden dále klesly o 2,6 % na 926,8 bodu. Největší nárůst zaznamenaly akcie mediální společnosti CME, největší pokles vykázaly akcie těžební firmy NWR. Vyplývá to z výsledků burzy. Předchozí týden akcie ztratily 2,5 %. Index se ve čtvrtek dokonce propadl pod hranici 900 bodů, a byl tak nejslabší od července 2013.

"Uplynulý týden byl opět ve znamení zvýšené rozkolísanosti. Důvodem je obava investorů z blížícího se konce amerického měnového uvolňování a nevyjasněné budoucnosti ohledně změny tamních úrokových sazeb. Negativní reakce byla navíc podpořena neshodou mezi zeměmi evropské měnové unie nad jednotlivými rozpočty některých zemí. Domácí index PX bohužel opětovně následoval své západní sousedy," popsal vývoj na trzích analytik z J&T Banky Milan Vaníček.

Nejvíce klesající akcií v uplynulém týdnu byla NWR s poklesem o 14,3 % na 0,6 Kč. NWR zveřejnila provozní data za třetí čtvrtletí. V tomto oznámení snížilo výhled na těžbu a prodeje do konce roku. Navíc neuvedla ani výhled cen na čtvrté čtvrtletí, což může dále zvyšovat nervozitu okolo firmy a její budoucí schopnosti překonat aktuální těžké období.

Naopak největší růst zaznamenaly akcie CME, které posílily o 10,3 % na 51,5 Kč. Akcie následovaly zámořské obchodování. Možným důvodem pro růst vedle technického vývoje může být podle Vaníčka potenciální opětovný zájem mateřské společnosti (Time Warner) o 51% podíl v polské TVN.

V novém týdnu investory zaujmou na firemní úrovni středeční výsledky Unipetrolu. "Očekáváme, že by společnost měla představit sadu solidních čísel díky zlepšení marží v obou hlavních segmentech. Provozní zisk EBITA očekáváme na 1,5 miliardy Kč (+100 % meziročně). Pokud se naše projekce potvrdí, mohlo by dojít k pozitivní reakci na trhu," míní Vaníček.

Ve čtvrtek (23. října) se naposledy s nárokem na dividendu 18 Kč obchodují akcie O2 C.R. To představuje 6,9% hrubý dividendový výnos. Pro O2 je právě dividendová politika pod novým vlastníkem velkým rizikem. To v týdnu ukázala i dohoda o úvěru pro PPF právě od O2.

Wells Fargo musí znovu přijmout propuštěného whistleblowera
před hodinou

Wells Fargo musí znovu přijmout propuštěného whistleblowera

Americká banka Wells Fargo musí zaplatit pokutu 575 000 dolarů a znovu zaměstnat propuštěného whistleblowera. Úřad...
Americké banky
Reuters: Krachující Alitalia dostala deset nezávazných nabídek
před hodinou

Reuters: Krachující Alitalia dostala deset nezávazných nabídek

Krachující italská letecká společnost Alitalia obdržela deset nezávazných nabídek k převzetí. Agentuře Reuters to...
Itálie Doprava
S&P naznačila zlepšení řeckého úvěrového ratingu
19:25

S&P naznačila zlepšení řeckého úvěrového ratingu

Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor's (S&P) v pátek změnila výhled hlavního řeckého úvěrového hodnocení ze...
Řecko PIIGS Rating
S&P Česku znovu potvrdila hlavní úvěrové ratingy
18:29

S&P Česku znovu potvrdila hlavní úvěrové ratingy

Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor's (S&P) v pátek znovu potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti České...
Česká ekonomika Česká republika Rating
Evropské burzy v pátek výrazně klesly, za celý týden odepsaly necelá…
Evropské burzy v pátek výrazně klesly, za celý týden odepsaly necelá…
18:00

Evropské burzy v pátek výrazně klesly, za celý týden odepsaly necelá dvě procenta

Evropské akcie uzavřely týden v červených číslech, když posilující euro stáhlo do mínusu přední evropské exportéry....
Evropské akcie Shrnutí evropského obchodování
Koruna k euru zpevnila na novou nejsilnější úroveň od intervencí
17:32

Koruna k euru zpevnila na novou nejsilnější úroveň od intervencí

Česká měna v pátek uzavřela obchodování na nové nejsilnější úrovni k euru od začátku měnových intervencí v roce 2013....
Česká koruna EUR/CZK USD/CZK
Bank of America bude mít po brexitu základnu pro EU v Dublinu
Bank of America bude mít po brexitu základnu pro EU v Dublinu
17:05

Bank of America bude mít po brexitu základnu pro EU v Dublinu

Americká bankovní dvojka Bank of America přesune svou základnu pro služby klientům v zemích Evropské unie po odchodu...
Bank of America Spojené království Americké banky
Pražská burza v pátek klesla, za celý týden však podle indexu PX…
Pražská burza v pátek klesla, za celý týden však podle indexu PX…
16:45

Pražská burza v pátek klesla, za celý týden však podle indexu PX zpevnila o 0,4 %

Pražská burza v pátek nenavázala na čtvrteční ziskovou seanci, index PX klesl o 0,45 % na 1 004,19 bodu. Dolů burzu...
Akcie ČR Shrnutí obchodování v ČR
Investoři nabídli 2,9 miliardy GBP za platební firmu Paysafe
16:20

Investoři nabídli 2,9 miliardy GBP za platební firmu Paysafe

Globální společnosti soukromého kapitálu Blackstone a CVC Capital Partners nabídly britskému zprostředkovateli...
Fúze a akvizice Spojené království Internet
Spiegel: VW, BMW a další se domlouvaly na cenách komponentů
Spiegel: VW, BMW a další se domlouvaly na cenách komponentů
16:02

Spiegel: VW, BMW a další se domlouvaly na cenách komponentů

Německé automobilky Volkswagen, BMW, Audi a Porsche se zřejmě domlouvaly na koordinovaném přístupu k dodavatelům a...
Volkswagen BMW Německo
Americký Schlumberger koupí většinový podíl v ruské EDC
Americký Schlumberger koupí většinový podíl v ruské EDC
15:19

Americký Schlumberger koupí většinový podíl v ruské EDC

Americká společnost Schlumberger, která je největším světovým poskytovatelem služeb těžařům ropy, se dohodla na...
Spojené státy americké (USA) Americké akcie Rusko
Ze světa investičních doporučení (21. července)
15:00

Ze světa investičních doporučení (21. července)

Které akcie si v pátek vysloužily pozornost analytiků? Nabízíme přehled vybraných nových a upravených investičních...
Americké akcie Evropské akcie Investiční doporučení
Český státní dluh v pololetí stoupl o 175 miliard na 1,79 bilionu Kč
Český státní dluh v pololetí stoupl o 175 miliard na 1,79 bilionu Kč
14:45

Český státní dluh v pololetí stoupl o 175 miliard na 1,79 bilionu Kč

Český státní dluh se v prvním pololetí zvýšil o zhruba 175 miliard korun na 1,789 bilionu Kč. Za růstem je prodej...
Česká republika Zadlužení Česká ekonomika
Kanada: Maloobchodní tržby v květnu stouply o 0,6 %
14:35

Kanada: Maloobchodní tržby v květnu stouply o 0,6 %

Kanadské maloobchodní tržby se v květnu meziměsíčně zvýšily o 0,6 % po růstu o 0,7 % v dubnu (revidováno z +0,8 %)....
Kanada Maloobchod Tržby
Kanada: Index spotřebitelských cen v červnu podle očekávání meziročně…
14:30

Kanada: Index spotřebitelských cen v červnu podle očekávání meziročně vzrostl o 1 % (květen: +1,3 %)

Inflace v Kanadě v červnu klesla na 1 % z 1,3 % v květnu. Meziměsíčně se spotřebitelské ceny snížily o 0,1 % po růstu...
Kanada Inflace
ECB: Počet padělků eurobankovek zůstal v pololetí nízký
14:14

ECB: Počet padělků eurobankovek zůstal v pololetí nízký

V prvním pololetí bylo staženo z oběhu 331 000 padělaných eurobankovek. To je o šest procent méně než v předchozích...
Euro ECB
Reuters: China Unicom má slíbeno od investorů 12 miliard USD
Reuters: China Unicom má slíbeno od investorů 12 miliard USD
13:58

Reuters: China Unicom má slíbeno od investorů 12 miliard USD

Zájem o investici do čínského státního mobilního operátora China Unicom projevilo několik velkých technologických...
Čína Technologie Investice