Burzovní kalendář 14. 4. - 18. 4. 2014
|

Burzovní kalendář 14. 4. - 18. 4. 2014

Vyspělé akciové trhy mají za sebou silné výprodeje. Jakým směrem se trhy vydají v polovině dubna? Důležitým faktorem pro to mohou být zveřejňované výsledky firem, ale také důležitá makrodata v čele s americkou průmyslovou výrobou a inflací, čínským HDP za první kvartál nebo indexem ekonomické nálady ZEW v Německu. Na většině trhů bude obchodní týden zkrácený o Velký pátek, investory z důvodu Velikonoc čeká velice dlouhý víkend. V Praze budou politici nepochybně dále řešit Temelín (ČEZ), možná i Paskov (NWR), rozhodný den pro výplatu dividendy čeká akcionáře společnosti Philip Morris ČR.

Investiční a ekonomický výhled

USA

14/4 až 17/4 Výsledková sezóna (Citigroup, IBM, General Electric, Goldman Sachs, Google, Coca-Cola)

14/4 Maloobchodní tržby (odhad březen: +0,8 % meziměsíčně, únor: +0,3 %)

14/4 Podnikové zásoby (odhad únor: +0,5 % meziměsíčně, leden: +0,4 %)

15/4 Projev člena Fedu Dennise Lockharta (atlantský Fed)

15/4 Index průmyslové aktivity v oblasti New Yorku (Empire State; odhad duben: 8 bodů, březen: 5,6 bodu)

15/4 Index spotřebitelských cen (odhad březen: +0,1 % meziměsíčně a +1,5 % meziročně, únor: +0,1 % meziměsíčně a +1,1 % meziročně)

15/4 Projev předsedkyně Fedu Janet Yellenové

15/4 Index cen domů NAHB (odhad duben: 50 bodů, březen: 47 bodů)

15/4 Veřejná vystoupení členů Fedu Charlese Plossera (filadelfský Fed) a Erica Rosengrena (bostonský Fed)

16/4 Zahájené stavby domů (odhad březen: 1 milion, únor: 0,9 milionu) a vydaná stavební povolení

16/4 Projev člena Fedu Jeremyho Steina o kvantitativním uvolňování

16/4 Průmyslová výroba (odhad březen: +0,5 % meziměsíčně, únor: +0,6 % meziměsíčně)

16/4 Zásoby ropy a odvozených produktů

16/4 Projevy Janet Yellenové a Dennise Lockharta

16/4 Béžová kniha Fedu - hodnocení stavu americké ekonomiky

17/4 Týdenní počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti (odhad: 311 tisíc nových, předchozí: 300 tisíc nových

17/4 Index aktivity filadelfského Fedu

17/4 Zásoby plynu

18/4 Trhy zavřené, banky otevřené

18/4 Předstihové ukazatele

Za uplynulý týden Dow odepsal 2,35 %, S&P 500 odevzdal 2,65 %, nejvíce od ledna letošního roku, a Nasdaq klesl o 3,1 %. Pokles vedly především dosud mimořádně výkonné akcie ze sektoru biotechnologií a technologií obecně, například Tesla Motors, Twitter, Facebook, ale ztrácely i Google a další.

"Graf indexu S&P 500 se od předchozího pátku změnil. Prolomení hladiny 1 840 bodů za silného objemu obchodů je negativním signálem. Po dvou dnech výprodejů zřejmě přijde zklidnění a krátkodobá opačná reakce, výhled se ovšem mění na medvědí. Na nejbližší rezistenci se pravděpodobně změní předchozí support 1 840 bodů. Vyšší zavírací cena by byla velmi pozitivním signálem. Na opačné straně bude index testovat hladinu podpory 1 810 až 1 800 bodů," napsal ve svém pravidelném technickém komentáři pro Investiční web opční obchodník Josef Košťál.

Index volatility VIX ve čtvrtek přidal 14 % a v pátek dalších 7 %. Přiblížil se k březnovému maximu, ale pak se začal vracet níže. "Je na vyšších hodnotách, určitě není příznivě nakloněn akciovému růstu, nicméně jeho páteční vývoj příliš nepodporuje scénář pokračování dramatického výprodeje," pokračuje Košťál. "V situacích podobných té současné si obvykle nejlépe vedou velké společnosti vyplácející dividendu. Není tedy od věci nyní investovat do nudných akcií typu Johnson & Johnson, Procter & Gamble, UPS nebo McDonald's. Stačí se inspirovat u Buffetta. Řeči o korekci jsou zatím předčasné – 10% pokles z maxim okolo 1 890 bodů by znamenal propad na 1 700 bodů, k 5% pullbacku ale mnoho neschází (jen 1,1 % na 1 795 bodů indexu S&P 500)."

Hlavní události uplynulého týdne na amerických trzích si připomeňte ZDE.

V polovině dubna se naplno rozbíhá výsledková sezóna. To bude pro akcie nepochybně důležitý impulz. Úvodní týden nabídl solidní čísla od výrobce hliníku Alcoa, pozitivní překvapení od Wells Fargo, ale naopak nepříjemný pokles ziskovosti největší americké banky JPMorgan. V novém týdnu svá kvartální čísla zveřejní hned v pondělí Citigroup, dále Morgan Stanley nebo Goldman Sachs, kromě nich také giganti typu Intelu, Googlu nebo General Electric. Přehled očekávaných výsledků velkých světových firem pro týden od 14. dubna obsahuje řadu dalších zvučných jmen.

O výsledcích amerických firem byla řeč i ve vysílání Rádia ZET (7. dubna 2014):

Analytici považují propady z posledních dnů ze vcelku logické (po dosažení nových maxim), a to vzhledem k vysokému ocenění některých významných titulů. Shodují se ale, že poklesům schází nějaký velký příběh, který by ospravedlnil jejich míru - o omezování podpory ekonomiky ze strany Fedu se ví dlouho, stejně tak o zpomalování růstu čínské ekonomiky nebo o vysokých valuacích. Roste sice napětí na Ukrajině, kde byli o víkendu hlášení dokonce první mrtví při střetech proruských sil a ukrajinských vojáků na východě země, ale předchozí "kolo" obav spojených s Krymem vyústilo jen v růst trhu na nový rekord.

Vedle výsledkové sezóny se mohou impulzem pro další pohyby na trzích stát zveřejňovaná americká makrodata. U nich se veskrze v březnu čeká zlepšení po únorových a lednových poklesech, které ekonomové z velké části přičetli mimořádně chladné zimě, která ovlivnila ekonomickou aktivitu, například maloobchod a stavebnictví.

Výhled na nový týden nabízí makléř Martin Loos z brokerjetu České spořitelny:

Úterý 15. dubna 2014

 • IPO investiční banky Moelis & Co. by měl vynést až 212 milionů USD, což by znamenalo tržní kapitalizaci 1,58 miliardy USD. Banku před sedmi lety založil bývalý investiční bankéř z UBS. S jejími akciemi s tickerem MC se má začít obchodovat ve středu 16. dubna.
 • Zveřejňované výsledky: Yahoo!, Intel, Coca-Cola, Johnson & Johnson

Středa 16. dubna 2014

 • Zahájená výstavba v USA by měla poprvé za čtyři měsíce mírně vzrůst.
 • Béžová kniha Fedu shrne ekonomické dění ve 12 sledovaných regionech USA. Dva týdny před zasedáním FOMC banka počítá se zlepšováním stavu ekonomiky, který umožní pokračování ústupu od programu odkupu aktiv (QE).
 • IPO společnosti Sabre, která poskytuje data a rezervační software například firmě Travelocity, by měl vynést až 895 milionů USD (tržní kapitalizace 4,91 miliardy USD). S akciemi označenými SABR by se mělo na Nasdaqu poprvé obchodovat 17. dubna.
 • IPO čínské mikroblogovací služby Weibo by měl firmě vynést až 380 milionů USD (tržní kapitalizace 3,9 miliardy USD). Společnost je vlastněna firmami Sina Corporation a Alibaba Group Holding. Na Nasdaqu bude akcie s označením WB poprvé obchodována 17. dubna.
 • Zveřejňované výsledky: Google, Bank of America, American Express, IBM

Čtvrtek 17. dubna 2014

 • Zveřejňované výsledky: Goldman Sachs, Morgan Stanley, BlackRock, UnitedHealth Group, General Electric, PepsiCo

Evropa

14/4 až 17/4 Výsledková sezóna (Credit Suisse, SAP, Publicis, Tesco)

14/4 Itálie - index spotřebitelských cen (harmonizovaný s EU; odhad březen: +0,3 % meziročně, únor: +0,5 % meziročně)

14/4 Eurozóna - průmyslová výroba (odhad únor Citigroup: +0,5 % meziměsíčně, leden: -0,2 %)

15/4 Spojené království - index spotřebitelských cen (odhad březen: +0,2 % meziměsíčně a +1,6 % meziročně, únor: +0,5 % meziměsíčně a +1,8 % meziročně)

15/4 Spojené království - ceny nemovitostí

15/4 Německo - index ekonomické nálady ZEW (odhad duben současná situace: 51,8 bodu, březen: 51,3 bodu, odhad duben ekonomický sentiment (očekávání): 45 bodů, březen: 46,6 bodu)

15/4 Eurozóna - obchodní bilance

16/4 Spojené království - situace na trhu práce

16/4 Eurozóna - index spotřebitelských cen (odhad březen: +0,5 % meziročně, únor: +0,7 % meziročně)

17/4 Německo - index cen výrobců (odhad březen: -0,7 % meziročně, únor: -0,9 % meziročně)

17/4 Evropská unie - nově registrovaná vozidla

17/4 Eurozóna - běžný účet

18/4 Většina trhů zavřená

18/4 Itálie - tržby a objednávky v průmyslu

Za uplynulý týden FTSE 100 ztratil dvě procenta, CAC 40 klesl o 2,65 % a DAX odevzdal necelá čtyři procenta. Trhy se vyvíjely v souladu s těmi americkými. První dlouhodobé dluhopisy po několika letech úspěšně upsalo Řecko, i tak ale podle MMF bude pravděpodobně potřebovat další pomoc. Sílí spekulace o dalším uvolnění měnové politiky ECB.

Hlavní události uplynulého týdne na evropských trzích si připomeňte ZDE.

Možnost další podpory ekonomiky uvolněním měnové politiky připouští i samotná banka. Její šéf Mario Draghi uvedl, že posilování eura v roce 2013 bylo důležitým faktorem z hlediska snižování míry inflace v eurozóně. V březnu meziroční míra inflace v eurozóně klesla na 0,5 % z únorových 0,7 % a dostala se na nejnižší úroveň od listopadu 2009. "Vždy jsem říkal, že směnný kurz není cílem naší politiky, ale je důležitý pro cenovou stabilitu a růst. To, co se děje v posledních několika měsících, se stává stále důležitějším pro cenovou stabilitu," uvedl Draghi podle agentury Reuters. "Posilování směnného kurzu by tak vyžadovalo další uzpůsobení měnové politiky."

Z makrodat v Evropě bude asi nejdůležitější průmyslová výroba, která by měla mírně vzrůst. Velice sledovaný bude také index ekonomické nálady ZEW v Německu. Ve středu pak vychází finální údaje o inflaci v Evropě, které by měly potvrdit meziroční růst cen v eurozóně pouze o 0,5 %. Stejně jako americké trhy budou i ty v Evropě ve středu nepochybně silně reagovat na dávku čínských makrodat.

Nadále roste napětí na východě Ukrajiny. V neděli zahájená protiteroristická operace ve východoukrajinském Slavjansku si podle ministra vnitra Arsena Avakova vyžádala zraněné a mrtvé na obou stranách. Cílem operace bylo vytlačit separatisty z policejní stanice, budovy tajné služby SBU a radnice, které uchvátili v sobotu. Mezitím se ale proruští aktivisté zmocnili policejní stanice a radnice v sousedním Kramatorsku. Střety byly hlášeny z řady dalších měst včetně Charkova.

Generální tajemník NATO Anders Fogh Rasmussen je znepokojen, že se na východě Ukrajiny opět objevili muži v uniformách bez označení s ruskými zbraněmi. Uvedl to v nedělním prohlášení s tím, že stejný scénář předcházel nelegální anexi Krymu. Vývojem a stupňováním napětí na Ukrajině je Rasmussen "extrémně znepokojen". "Sledujeme sehranou násilnou kampaň proruských separatistů s cílem destabilizovat Ukrajinu jako suverénní stát," uvedl. "Vyzývám Rusko, aby uklidnilo krizi a stáhlo velké množství svých vojáků, včetně speciálních jednotek, z oblasti okolo ukrajinských hranic."

Ukrajinská státní energetická společnost Naftogaz přestala platit za dodávky plynu a tato situace má trvat, dokud jednání o ceně ruského plynu nedospějí k závěru. Uvedl to v sobotu podle agentury Reuters šéf Naftogazu Andrij Kobolev v rozhovoru pro ukrajinský list Dzerkalo Tyžňa. Jakékoli obavy o budoucí dodávky plynu do Evropy mohou vyvolat nervozitu na trhu a růst cen plynu, potažmo ropy.

Pondělí 14. dubna 2014

 • Ministři zahraničních věcí EU se sejdou v Lucemburku, aby diskutovali o aktuálním vývoji na Ukrajině a vztazích s Ruskem. Řeč přijde i na poslední kroky Moldavska a Gruzie směrem k budoucímu vstupu do EU.
 • Evropská komise vydá měsíční zemědělský výhled.

Asie a emerging markets (včetně evropských)

14/4 Čína - přímé zahraniční investice

14/4 Indie - index spotřebitelských cen (odhad březen: +8,2 % meziročně, únor: +8,1 % meziročně)

15/4 Brazílie - maloobchodní tržby

15/4 Rusko - průmyslová výroba

15/4 Polsko - index spotřebitelských cen

16/4 Čína maloobchodní tržby (odhad březen +12,1 % meziročně, únor: +11,8 % meziročně)

16/4 Čína - průmyslová výroba (odhad březen: +9 % meziročně)

16/4 Čína - HDP za 1Q2014 (odhad: +7,3 % meziročně, 4Q2013: +7,7 % meziročně)

16/4 Japonsko - průmyslová výroba

16/4 Projev šéfa Bank of Japan Haruhika Kurody

16/4 Jihoafrická republika - maloobchodní tržby

17/4 Japonsko - index spotřebitelské důvěry

17/4 Brazílie - index spotřebitelských cen

18/4 Čína - ceny nemovitostí

Pondělí 14. dubna 2014

 • V Kuvajtu začíná dvoudenní konference o ropě a plynu za účasti regionálních šéfů Chevronu, Lukoilu a BP, ale také zástupců Íránu.

Úterý 15. dubna 2014

 • Ruský premiér Dmitrij Medveděv má jednat o Euroasijské ekonomické unii se svými protějšky z Kazachstánu a Běloruska.

Středa 16. dubna 2014

 • Čína by za první tři měsíce letošního roku měla oznámit růst HDP o 7,3 %. Vláda se snaží omezit raketově rostoucí úvěrový trh. Vedle toho budou zveřejněna data z průmyslu a maloobchodu.

Čtvrtek 17. dubna 2014

 • Ruský prezident Vladimir Putin bude v televizi odpovídat na otázky veřejnosti.

Česká republika

14/4 CME - valná hromada

15/4 Philip Morris ČR - poslední obchodní den s nárokem na dividendu

16/4 Index cen průmyslových výrobců

16/4 Index cen exportu a importu

16/6 Projev Miroslava Singera (ČNB) o ekonomice

18/4 Pražská burza zavřená

18/4 Philip Morris ČR - rozhodný den pro účast na valné hromadě a pro právo na dividendu

Index PX za uplynulý týden odepsal 2,5 % na 992,69 bodu. Největší zisky zaznamenaly cenné papíry ČEZ, naopak nejvíce oslabily akcie Erste Group Bank.

Ty oslabily o 7,6 % na 665 Kč. Banka byla bez výraznějších zpráv, a tak Milan Vaníček z J&T Banky posun přisuzuje technické korekci po razantním růstovém skoku z předchozího pátku. Bankovní sektor se připojil k výprodejům technologických akcií ve světě.

Akcie ČEZ přidaly 1,1 % na 553 Kč. Reagovaly pozitivně na informaci o zastavení tendru na dostavbu Temelína. "Tato již relativně očekávaná událost přinesla další dílek skládanky pro investory, kteří vyčkávají na potenciál vyšší dividendy. Sledovali jsme rovněž dění kolem bulharské licence pro obchodování s elektřinou (ne distribuce, kterou považujeme za významnější), kde je potenciál, že bude společnosti ČEZ odebrána," říká Vaníček.

"Zrušení tendru je podle našeho názoru pro firmu pozitivní, protože celý projekt dostavby by při současných cenách elektřiny a neochotě vlády ji dotovat byl pro ČEZ mimořádně nevýhodný. Firma podle nás nyní má prostor na změnu dividendové politiky ze současného výplatního poměru 50 až 60 % čistého zisku na zhruba 75 %. To by při loňském zisku znamenalo dividendový výnos okolo 9 %," komentoval rozhodnutí ČEZ analytik Petr Bártek z České spořitelny. "Dosud jsme v modelu ocenění ČEZ (cílová cena 549 Kč) měli započítán rizikový diskont 30 korun na akcii v souvislosti s dostavbou Temelína. Ten nyní můžeme zrušit. Akcie proto mají mírný růstový potenciál, především před rozhodným dnem pro výplatu dividendy, který bude pravděpodobně někdy v polovině června."

Dále se vyvíjela i situace kolem Dolu Paskov. Ministr financí Andrej Babiš s představenstvem NWR dojednal, že příspěvek státu na provoz Paskova bude pouze ve výši 600 milionů korun a bude využit na sociální program pro horníky. Těžba v dole by měla pokračovat až do roku 2017. "Domníváme se, že pro minoritní akcionáře je nevýhodná jakákoli varianta, která je nákladnější než původní plánované zavření Paskova v roce 2014," míní Vaníček. Nicméně obě jednající strany později uvedly, že výsledek jednání není definitivní. NWR za celý týden odepsala 3,2 %.

Největší akcionář společnosti Stock Spirits, firma Oaktree, v úterý oznámila, že prodala 73,7 milionu akcií za 2,75 GBP, tedy přibližně 10 % pod pondělní zavírací cenou 3,07 GBP. "Prodej následoval hned po uplynutí doby 180 dní, po kterou se Oaktree zavázala neprodávat akcie po IPO v říjnu 2013," vysvětluje Vaníček. Stock Spirits v týdnu odepsala přes 5 %.

Ve čtvrtek reportovala kompletní hospodářské výsledky za loňský rok pojišťovna VIG. Firmě klesl v loňském roce zisk před zdaněním o 37 % na 355,1 milionu eur. Propad způsobily mimořádné vlivy v Itálii a Rumunsku. V České republice se zisk firmy navzdory devalvaci koruny zvýšil o 1,5 % na rekordních 197,8 milionu eur. Hrubé předepsané pojistné loni kleslo o 4,4 % na 9,22 miliardy eur. VIG za celý týden umazala 2,3 %.

Nový týden bude na pražské burze především ve znamení dění na okolních trzích. Pondělní mimořádná valná hromada CME by se měla zabývat nedávnou kapitálovou restrukturalizací. Čeká se její schválení.

Poslední den s nárokem na dividendu 880 Kč zažijí v úterý akcionáři Philip Morris ČR (820 Kč standardní dividenda a 60 Kč výplata části zrušeného rezervního fondu; zhruba 7,9% hrubý dividendový výnos), ve středu lze tedy čekat pokles titulu zhruba o tuto částku. V pátek zůstane pražská burza zavřená.

Zrušení tendru na dostavbu Temelína bylo správné, shodují se česká…
Čtvrteční rozhodnutí energetické společnosti ČEZ zrušit tendr na dostavbu…
Dividendová stálice E4U: Jaký bude rok 2014?
Na pražské burze je jen málo společností, které své investory nezklamaly. E4U…
08:43

V USA narůstá počet nedokončených ropných vrtů

Američtí producenti ropy z břidličných hornin v současné době těží nejvyšším tempem za rok a půl, zároveň ale...
Ropa Těžba Těžba z břidlic
07:03

Panama se od roku 2018 připojí k mezinárodní daňové dohodě

Panama začne od roku 2018 uplatňovat mezinárodní daňovou dohodu podepsanou loni. Agentuře AFP to sdělila její...
Daně
Americké akcie v pátek uzavřely kolem nuly. Trump kvůli slabé podpoře stáhl návrh na zrušení Obamacare. Za celý týden všechny tři hlavní burzovní indexy klesly
včera v 21:30

Americké akcie v pátek uzavřely kolem nuly. Trump kvůli slabé podpoře stáhl návrh na zrušení Obamacare. Za celý týden všechny tři hlavní burzovní indexy klesly

Americké akcie zakončily poslední seanci týdne kolem nuly. Republikánský předseda Sněmovny reprezentantů Paul Ryan po...
Shrnutí obchodování v USA Americké akcie Spojené státy americké (USA)
Evropské akcie v pátek převážně klesly, za celý týden ztratily zhruba půl procenta
včera v 18:00

Evropské akcie v pátek převážně klesly, za celý týden ztratily zhruba půl procenta

Evropské akcie v pátek prohloubily ztrátu ze čtvrteční seance. Na trzích byla patrná nervozita z dění ve Spojených...
Evropské akcie Shrnutí evropského obchodování
včera v 17:28

Reuters: EIB požádala o prošetření půjček poskytnutých Renaultu

Evropská investiční banka (EIB) požádala francouzské vyšetřovatele, aby zjistili, zda francouzská automobilka Renault...
Evropské banky Banky Francie
včera v 17:07

Chorvatsko má obavy z problémů potravinářského gigantu Agrokor

Chorvatská vláda uvažuje o přípravě zákona, který by ochránil ekonomiku před problémy obří potravinářské a...
Chorvatsko Zadlužení Maloobchod
Pražská burza v závěru týdne mírně stoupla, za celý týden si připsala 0,1 %
včera v 16:45

Pražská burza v závěru týdne mírně stoupla, za celý týden si připsala 0,1 %

Pražská burza v pátek navázala na zisk ze čtvrteční seance, index PX stoupl o 0,18 % na 982,53 bodu. Nahoru burzu...
Akcie ČR Shrnutí obchodování v ČR
včera v 16:06

Mnuchin (ministr financí USA): Daňovou reformu chceme dokončit do srpna

Americký ministr financí Steven Mnuchin v pátek prohlásil, že kabinet Donalda Trumpa usilovně pracuje na slibované...
Spojené státy americké (USA) Americká ekonomika Daně
Vidina silnější koruny se projevuje na chování drobných investorů
včera v 15:45

Vidina silnější koruny se projevuje na chování drobných investorů

Vidina silnější koruny se již začala projevovat v chování drobných investorů, část se proti tomu zajišťuje, menší se...
Česká republika ČNB Centrální banky
včera v 15:17

Portugalský rozpočtový deficit loni klesl na novodobé minimum

Portugalsko loni snížilo svůj rozpočtový deficit o více než polovinu na 2,1 procenta hrubého domácího produktu (HDP)...
Portugalsko Rozpočet Deficit rozpočtu
včera v 14:50

USA: Index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru v březnu podle předběžných dat klesl na 53,4 bodu, snížilo se i tempo růstu sektoru služeb

Index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru USA v březnu podle předběžných údajů společnosti Markit klesl na...
Spojené státy americké (USA) Americká ekonomika Indexy nákupních manažerů
Deutsche Bank zůstane v Londýně, chystá tam nové ústředí
včera v 14:19

Deutsche Bank zůstane v Londýně, chystá tam nové ústředí

Největší německá bankovní skupina Deutsche Bank zůstane plně v Londýně i po odchodu Británie z Evropské unie. Banka...
Deutsche Bank Evropské banky Banky
včera v 14:00

Ze světa investičních doporučení (24. března)

Které akcie si v pátek vysloužily pozornost analytiků? Nabízíme přehled vybraných nových a upravených investičních...
Investiční doporučení Evropské akcie Americké akcie
včera v 13:40

Kanada: Index spotřebitelských cen v únoru meziročně vzrostl o 2 % (odhad: +2,1 %, leden: +2,1 %)

Meziměsíčně v únoru ceny vzrostly o 0,2 %. Jádrová inflace podle kanadské centrální banky v meziročním srovnání...
Kanada Inflace
včera v 13:32

Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby ve Spojených státech v únoru meziměsíčně vzrostly o 1,7 %

Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby ve Spojených státech v únoru meziměsíčně vzrostly o 1,7 %. Trh počítal s 1,3%...
Spojené státy americké (USA) Americká ekonomika
V Dukovanech potrvá neplánovaná odstávka druhého bloku do čtvrtka
včera v 13:04

V Dukovanech potrvá neplánovaná odstávka druhého bloku do čtvrtka

Neplánovaná odstávka druhého reaktorového bloku Dukovan podle předpokladu firmy ČEZ potrvá do čtvrtka 30. března, kdy...
ČEZ Akcie ČR Elektřina
včera v 12:29

Británie za brexit podle Junckera zaplatí zhruba 50 miliard liber

Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker v pátečním interview pro BBC prohlásil, že odchod z EU Británii bude...
Spojené království Evropská unie
Shell prodává aktivity v Gabonu americkému fondu Carlyle
včera v 12:15

Shell prodává aktivity v Gabonu americkému fondu Carlyle

Britsko-nizozemský ropný koncern Royal Dutch Shell prodá za 587 milionů dolarů (14,7 miliardy Kč) své těžební...
Spojené království Evropské akcie Nizozemsko
Reuters: Toshiba chystá příští týden bankrot divize Westinghouse
včera v 11:57

Reuters: Toshiba chystá příští týden bankrot divize Westinghouse

Japonský konglomerát Toshiba informoval své hlavní věřitele, že na 31. března chystá bankrot své americké jaderné...
Japonské akcie Spojené státy americké (USA) Jaderná energetika