Burzovní kalendář (11. 8. - 15. 8. 2014)
|

Burzovní kalendář (11. 8. - 15. 8. 2014)

Na pražské burze zveřejní údaje o hospodaření ve 2Q2014 společnost ČEZ. Z USA přijdou údaje o maloobchodu a průmyslu a z Evropy o inflaci a HDP. Německo zveřejní index ekonomického sentimentu ZEW. Výsledky Wal-Mart Stores nebo RWE pokračuje výsledková sezóna v USA i v Evropě. Největší roli bude hrát na trzích ale opět vývoj na Ukrajině.

Investiční a ekonomický výhled

USA

11/8 až 15/8 Výsledková sezóna (Cisco Systems, Wal-Mart Stores)

12/8 JOLT (odhad červen: 4,588 milionu, květen: 4,635 milionu)

12/8 Měsíční zpráva o rozpočtu

13/8 Maloobchodní tržby (odhad červenec meziměsíčně: +0,3 %, bez aut +0,4 %, červen: +0,2 %, +0,4 %)

13/8 Podnikové zásoby (odhad červen meziměsíčně: +0,4 %, květen: +0,5 %)

14/8 Týdenní počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti (odhad: 295 tisíc nových, předchozí: 289 tisíc nových a 2,518 milionu pokračujících)

14/8 Vývozní a dovozní ceny

15/8 Index průmyslové aktivity oblasti New Yorku (Empire State; odhad srpen: 20 bodů, červenec: 25,6 bodu)

15/8 Index výrobních cen (finální poptávka; odhad červenec meziměsíčně: +0,1 %, bez jídla a energií +0,2 %, červen: +0,4 %, +0,2 %)

15/8 Průmyslová výroba (odhad červenec meziměsíčně: +0,3 %, červen: +0,2 %)

15/8 Index spotřebitelské důvěry Michiganské univerzity (odhad srpen: 82,3 bodu, červenec: 81,8 bodu)

Díky pátku americké akcie vymazaly ztráty z předchozích čtyř dnů. Mezi investory totiž zavládl optimismus ohledně Ukrajiny, kde Rusko prohlásilo, že se bude snažit situaci uklidňovat. Index Dow posílil za týden o 0,35 %, S&P 500 o 0,32 % a Nasdaq o 0,41 %.

"Graf indexu S&P 500 se od předchozího týdne nezměnil, ale objevují se v něm bílé svíčky, což působí optimisticky. Páteční rally ovšem mohla být jen reakcí na předchozí pokles, a jakmile se index vrátí na 1 950, mohl by se jeho vývoj stočit na jih. Je důležité, že psychologická hladina 1 900 jako support odolává. Kdo je příznivcem Fibonacciho úrovní, ví, že 50% Fibonacciho level je na 1 900,3," píše k dalšímu vývoji akciových trhů v pravidelném technickém komentáři pro Investiční web opční obchodník Josef Košťál.

Geopolitická situace bude v novém týdnu nadále hýbat trhy nejvíce. Objevují se sice náznaky zlepšení v rámci konfliktu na Ukrajině, když Rusko prohlásilo, že chce situaci deeskalovat, a o příměří požádali v Doněcku ukrajinští separatisté, vše ale může být jinak.

Šéf Euroasijské skupiny Ian Bremmer v rozhovoru pro CNBC prohlásil, že je nyní riziko vpádu Rusů na Ukrajinu největší za celou dobu krize. "Myslím si, že vztahy Ruska a Ukrajiny se zhoršují. Je větší pravděpodobnost ruské přímé intervence než kdy dříve. Nenechal bych se zprávami o uklidnění zmást. Vladimir Putin se snaží, aby byla situace na Ukrajině prohlášena za humanitární krizi a on mohl zasáhnout," řekl Bremmer.

Kvůli humanitární situaci na Ukrajině si v sobotu také telefonovali ministři zahraničí Ruska a USA Sergej Lavrov a John Kerry. Ukrajinci také tvrdí, že se jim podařilo zastavit konvoj, který pod hlavičkou červeného kříže vezl na Ukrajinu ruské vojáky. Rusové to označili za "pohádku".

Trhy tak mohou lehce zamířit dolů v případě, že se ukáže, že Rusové chtějí na Ukrajině naopak vojensky zasáhnout a prohlášení o deeskalaci z humanitárních důvodů je jen zástěrka.

Pokračují také boje v Gaze a Iráku, kde Američané spustili v pátek letecké zásahy. Prezident Barack Obama navíc označil vyřešení situace v Iráku za běh na dlouhou trať.

"Příští týden bude stále ve znamení geopolitiky, výsledkové sezóny a sledování vývoje rizikových korporátních dluhopisů. Právě korekce na rizikových korporátních dluhopisech může naznačovat obtížně dosažitelný růst cen akcií. I pro příští týden jsme opatrní a domníváme se, že trh bude nadále velmi volatilní a bude silně reagovat na komentáře kolem sankcí vůči Rusku. Očekáváme, že akcie mohou být spíše pod prodejním tlakem," myslí si analytik z J&T Banky Milan Vaníček.

Rizikové dluhopisy ztrácejí s tím, jak investoři v obavách z geopolitických problémů hledají bezpečné přístavy. Podle agentury Reuters situace nahrává akciím s vysokou dividendou, především sektoru síťových služeb a telekomunikacím. Podle Reuters jsou valuace v síťovém sektoru stále nižší než průměr indexu - ukazatel P/E pro síťový sektor je 14,9, zatímco pro index S&P 500 15,2.

"Výnosy amerických 10letých dluhopisů jsou po růstu výnosů ve světě o něco atraktivnější. Jenže dividendové akcie jsou ještě zajímavější. To bude teď hlavní příběh na trhu," říká Quincy Krosby, stratég z Prudential Financial. Průměrný dividendový výnos u síťových firem je 3,9 %, což je o více než procentní bod nad výnosem 10letých amerických státních dluhopisů.

V příštím týdnu budou zveřejněna data o maloobchodních tržbách (očekávání +0,3 % po +0,2 % meziměsíčně) a průmyslové výrobě (očekávání +0,3 % po +0,2 % meziměsíčně), která by mohla naznačit, zda má oživení ve 3Q2014 solidní základ.

Ke konci se chýlí výsledková sezóna. Údaje o hospodaření zveřejní třeba Cisco Systems nebo Wal-Mart Stores. Přehled všech očekávaných výsledků v příštím týdnu najdete ZDE.

25 akcií menších firem, které mají potenciál posílit alespoň o 25 %
Akciové trhy zažívají horší dny, než na jaké byli investoři zvyklí v prvním pololetí. Analytici z Goldman Sachs jsou také celkově trochu opatrnější ve svých býčích předpovědích. I tak ale tým okolo Davida Kostina dokázal najít tituly s malou tržní kapitalizací (do 4 miliard USD), které aktuálně nabízejí výrazný růstový potenciál oproti 12měsíční cílové ceně od slavné investiční banky.
Protiruské sankce a konec globalizace
Některé odvetné kroky Moskvy se ve srovnání se stále novými a tvrdšími sankcemi Evropské unie a Spojených států proti Ruské federaci zdají být na první pohled malicherné. Ve skutečnosti ale může mít i něco tak úsměvného jako například stále viditelnější snaha Ruska vystrnadit ze svých ulic americký řetězec restaurací s rychlým občerstvením McDonald's dalekosáhlé důsledky. Pro svět možná dokonce horší a bolestivější než všechny protiruské sankce dohromady.
V poslední krizi trpěly předlužené domácnosti. Jsou na řadě firmy?
Zadlužení amerických firem roste. Naučila je krize vůbec něco?
Co nepřehlížet při výběru dividendových akcií
Není ničím novým, že portfolio obohacené o dividendové tituly vynáší v průměru historicky více než široký index. Dividendy dlouhodobě tvoří zásadní složku celkového výnosu z držení akcií. Na co také pamatovat při výběru firem, které vyplácejí akcionářům podíly ze zisku?

Evropa

11/8 až 15/8 Výsledková sezóna (E.ON, RWE)

12/8 Itálie - index spotřebitelských cen (odhad červenec meziročně: +0,1 %, červen: +0,3 %)

12/8 Německo - index ekonomického sentimentu ZEW (odhad srpen očekávání: 22 bodů, červenec: 27,1 bodu)

13/8 Německo - index spotřebitelských cen (odhad červenec meziročně: +0,8 % meziměsíčně +0,3 %, červen: +1 %, meziměsíčně +0,3 %)

13/8 Francie - index spotřebitelských cen (odhad červenec meziročně: +0,6 % meziměsíčně -0,4 %, červen: +0,6 %, meziměsíčně 0 %)

13/8 Spojené království - celková míra nezaměstnanosti (odhad červen: 6,4 %, květen: 6,5 %)

13/8 Eurozóna - průmyslová výroba (odhad červen meziměsíčně: +0,2 %, květen -1,1 %)

13/8 Spojené království - zpráva o inflaci a projev šéfa Bank of England Marka Carneyho

14/8 Francie - rychlý odhad vývoje HDP ve 2Q2014 (odhad: mezikvartálně +0,1 %, předchozí: mezikvartálně 0 %, meziročně +0,7 %)

14/8 Německo - rychlý odhad vývoje HDP ve 2Q2014 (odhad: mezikvartálně +0,1 %, meziročně +1,5 %, předchozí: mezikvartálně +0,8 %, meziročně +2,5 %)

14/8 Eurozóna - rychlý odhad vývoje HDP ve 2Q2014 (odhad: mezikvartálně -0,1 %, meziročně +0,7 %, předchozí: mezikvartálně +0,2 %, meziročně +0,9 %)

14/8 Eurozóna - index spotřebitelských cen (odhad červenec meziročně: +0,4 %, meziměsíčně: -0,6 %, červen meziročně: +0,5 %, meziměsíčně: +0,1 %)

15/8 Spojené království - HDP ve 2Q2014 (odhad meziročně: +3,1 %, mezikvartálně: +0,8 %, předchozí meziročně: +3 %, mezikvartálně +0,8 %)

Evropské akcie v uplynulém týdnu ztrácely především kvůli sankční válce Západu a Ruska. Za celý obchodní týden oslabil britský akciový index FTSE 100 o 1,63 % na 6 567,36 bodu, německý DAX odepsal 2,18 % na 9 009,32 bodu a francouzský CAC 40 klesl o 1,31 % na 4 147,81 bodu. Jednotný evropský index DJ EuroStoxx 50 ztratil 2,14 %.

Sankce, které Rusko uvalilo jako odvetu za ty západní, trápí evropské země daleko více než USA. Ruské sankce se týkají zákazu dovozu potravin z EU a USA do Ruska. To pocítí především evropští potravináři. Velkým dovozcem potravin do Ruska je třeba Polsko, v Česku jde především o pivo a mléčné výrobky. Panují také obavy z poklesu cen a propouštění, protože potravináři ze zemí EU budou své produkty chtít uplatnit v dalších evropských zemích včetně ČR.

Koho pošlou ruské odvetné sankce do recese?
Ruský prezident Vladimír Putin ve středu schválil odvetné sankce zakazující nebo omezující dovoz zemědělských produktů ze zemí, které na Rusko uvalily sankce, a to na jeden rok. Aktuálně nejsou známy detaily, tedy jaké přesně komodity budou zcela zakázány a které jen omezeny.

Evropu také znepokojila páteční zpráva z Ukrajiny, která chystá vlastní sankce proti Rusku. Součástí vládního návrhu může být i zákaz převozu surovin přes území Ukrajiny včetně ropy a plynu. To by řadě evropských zemí výrazně zkomplikovalo situaci. Nejvíce ohrožené jsou ČR, Slovensko a Maďarsko. Vláda návrh předloží právě v druhém kompletně srpnovém týdnu.

V Evropě bude zveřejněna řada zajímavých makrodat, která mohou více napovědět o krocích ECB i dopadech konfliktu s Ruskem na evropskou ekonomiku. V Německu to bude především úterní index ZEW, kde se čeká oslabení kvůli situaci na Ukrajině a sankcím vůči Rusku (odhad srpen: 22 bodů, červenec: 27,1 bodu). Ve čtvrtek budou investoři vyhlížet data o HDP eurozóny za 2Q2014 (odhad: mezikvartálně -0,1 %, meziročně +0,7 %, předchozí: mezikvartálně +0,2 %, meziročně +0,9 %).

Zveřejněny budou také údaje o inflaci (odhad červenec meziročně: +0,4 %, meziměsíčně: -0,6 %, červen meziročně: +0,5 %, meziměsíčně: +0,1 %), které by měly ukázat, jak nutné je další uvolnění měnové politiky ECB. Investoři očekávali, že by Evropská centrální banka mohla přistoupit k dalším opatřením na podporu evropského hospodářství už v uplynulém týdnu, šéf ECB ovšem na své tiskové konferenci po jejím zasedání pouze oznámil, že banka zintenzivnila přípravy programu na nákup zajištěných cenných papírů (ABS).

Také v Evropě pokračuje v příštím týdnu výsledková sezóna. Na řadě jsou třeba energetiky E.ON a RWE.

Co od celého týdne čeká makléř z brokerjetu ČS Josef Novotný?

Asie

13/8 Japonsko - zápis z jednání Bank of Japan

13/8 Japonsko - HDP ve 2Q2014 (odhad mezikvartálně: -1,8 %, 1Q2014: +1,6 %)

13/8 Čína - průmyslová výroba (odhad červenec: +9 %, červen: +9,2 %)

13/8 Čína - maloobchodní tržby (odhad červenec: +12,4 %, červen: +12,4 %)

Kdy bude na jihu Evropy lépe? Možná už je, i když mimo statistiky
Poslední sprška nepříznivých zpráv z Evropy nutně neznamená, že se řítíme do další černé díry. Například tolik diskutované předstihové ukazatele mohla potopit obava z dopadů ukrajinské krize. Ty přitom podle dostupných čísel nemusejí být pro Evropu nakonec tak dramatické. I o tom v pořadu Alter Eko na Rádiu ZET mluvili hlavní ekonomka Raiffeisenbank Helena Horská a hlavní ekonom UniCredit Bank Pavel Sobíšek.
Unese Německo v další krizi tíhu Evropy?
V kontextu eurozóny podává ekonomika Německa v posledních letech hvězdný výkon. Až na jednu výjimku překonávala země od roku 2006 růstem HDP celý měnový blok. Je to velký obrat oproti předchozí dekádě, kdy naopak za svými sousedy zaostávala.
Očima odborníka: Současná evropská ekonomika a co na její stav říká ECB
Ľuboš Mokráš, analytik z České spořitelny, vysvětluje současnou pozici Evropské centrální banky, pokud jde o inflaci, geopolitická rizika i další uvolňování měnové politiky. Nabízí i svůj názor na další vývoj.

Česká republika

11/8 Index spotřebitelských cen (odhad červenec meziročně: +0,3 %, meziměsíčně: +0,1 %, červen meziročně: 0 %, meziměsíčně: 0 %)

12/8 ČEZ - hospodářské výsledky za 2Q2014

13/8 Obchodní bilance

14/8 Předběžný odhad vývoje HDP ve 2Q2014 (odhad mezikvartálně: +0,2 %, předchozí: +0,4 %)

Domácí index PX zakončil týden na 950 bodech, což znamenalo 0,1% týdenní pokles.

Nejvíce klesající akcií v uplynulém týdnu byla mediální CME (-6,9 % na 49,4 Kč). "Důvodem pro pokles byla dle našeho názoru technika. Společnost předminulý týden vydala lepší než očekávané výsledky, po kterých solidně rostla. Nicméně po delší úvaze investoři zřejmě vyhodnotili, že i přes lepší výsledky nadále společnost nevydělává tolik, aby to bylo významné pro současné minoritní akcionáře," říká analytik z J&T Banky Milan Vaníček.

Naopak největší růst zaznamenaly akcie NWR, které posílily o 102,3 % na 4,45 Kč. Titul technicky koriguje předešlé silné propady. Na těchto korunových úrovních je podle Vaníčka vysoká volatilita běžná. Růst byl zaznamenán i přes snížení ratingu od S&P na částečný bankrot. Důvodem snížení hodnocení je očekávání agentury, že společnost nevyplatí kupón na nezabezpečené dluhopisy. Splatnost tohoto kupónu byla odložena o 30 dní na 15. srpna. "V týdnu se tak bude čekat na vyřešení situace kolem splatnosti kupónu nezajištěných dluhopisů. Nevyplacení kupónu může znamenat insolvenci, což bychom vnímali negativně při současném restrukturalizačním procesu," říká Vaníček.

Událostí číslo jedna na pražské burze budou výsledky energetické skupiny ČEZ za 2Q2014. "Na ČEZ budou nadále negativně působit nízké ceny elektřiny, ale čísla by měla být v souladu s celoročním výhledem. Management signalizoval možnou změnu dividendové politiky letos na podzim, firma také dala najevo zájem o aktivity Enelu na Slovensku. Důležitý bude pokrok v omezování nákladů," říká analytik z České spořitelny Petr Bártek. Sám čeká pokles zisku ve druhém kvartálu o 34 % meziročně na 7,08 miliardy Kč.

Hned v pondělí budou zveřejněny údaje o inflaci za červenec. Meziroční míra inflace podle analytiků v červenci stoupla na 0,3 % z červnové nuly. Rovněž ve srovnání s předchozím měsícem by ceny měly mírně stoupnout, a to o 0,1 %. Důvodem jsou především dražší dovolené a ceny pohonných hmot. K růstu cen podle ekonomů přispívá i slábnoucí koruna.

"Meziměsíční vzestup cen odráží sezónní vlivy a postupné promítání slabší koruny, obojí se nejvíce promítne do zdražení dovolených. Meziroční zvýšení navíc zohlední letošní neměnnost cen bydlení proti loňskému červencovému poklesu," uvedl analytik z UniCredit Bank Pavel Sobíšek. Čísla o inflaci bude bedlivě sledovat ČNB, která již dříve oznámila, že intervenční režim, jenž má za cíl držet slabší korunu, potrvá déle, než se čekalo.

Ve čtvrtek bude zveřejněn předběžný odhad vývoje HDP ve 2Q2014, čeká se zpomalení růstu na 0,2 % mezikvartálně, analytici oslovení ČTK jsou mírně optimističtější.

Výsledková sezóna na pražské burze: Kdo kdy oznamuje a co budou investoři nejvíce sledovat?
Tradičně až na konci července startuje výsledková sezóna firem obchodovaných na pražské burze. Co od nich čekají analytici z České spořitelny?
Je na tom česká ekonomika lépe než před krizí?
Před sedmi lety začala v USA hypoteční krize, která se rozšířila do celého světa. Krachovaly banky a ekonomiky se propadly. Jak jsme na tom dnes? Hostem pořadu Investice ZET byl v pondělí analytik ze společnosti AKCENTA Miroslav Novák. Na úvod se ho Roman Chlupatý z Investičního webu zeptal, jak na tom české hospodářství je měřeno základním ukazatelem, tedy HDP.
Hypotéka jako investice
Rekordně nízké úrokové sazby pomáhají novým způsobům investic. Velkou výhodou je pořídit si nemovitost za účelem investice, tedy určenou k pronájmu. Co vše tento typ investic nabízí a co vše je dobré v této oblasti vědět, přišla do studia Investičního webu vysvětlit Jana Fišerová, hypoteční a produktová manažerka České spořitelny.
Zisk Microsoftu se díky cloudu ve čtvrtém finančním čtvrtletí více…
včera v 22:44

Zisk Microsoftu se díky cloudu ve čtvrtém finančním čtvrtletí více než zdvojnásobil

Čistý zisk softwarového vývojáře Microsoft se ve čtvrtém fiskálním čtvrtletí více než zdvojnásobil na 6,51 miliardy...
Microsoft Software Americké akcie
Americké akciové indexy ve čtvrtek uzavřely téměř beze změny, dolar…
Americké akciové indexy ve čtvrtek uzavřely téměř beze změny, dolar…
včera v 22:30

Americké akciové indexy ve čtvrtek uzavřely téměř beze změny, dolar výrazně oslabil

Americké akcie ve čtvrtek stagnovaly. Na vývoj na trhu měly vliv pokles maloobchodních firem a vlažné výsledky...
Americké akcie Shrnutí obchodování v USA
O koupi Ducati od Volkswagenu mají zájem mimo jiné Benettonové
včera v 21:07

O koupi Ducati od Volkswagenu mají zájem mimo jiné Benettonové

O koupi italského výrobce motocyklů Ducati od německé automobilové skupiny Volkswagen má vedle motocyklových firem a...
Volkswagen Fúze a akvizice
Hedgeovým fondům se v prvním pololetí dařilo nejlépe od roku 2009
Hedgeovým fondům se v prvním pololetí dařilo nejlépe od roku 2009
včera v 20:00

Hedgeovým fondům se v prvním pololetí dařilo nejlépe od roku 2009

První polovina letošního roku byla pro hedgeové fondy nejlepším obdobím od poslední finanční krize. Vyplývá to z dat...
Investiční fondy Hedgeové fondy Investice
Pivovar AB InBev kupuje výrobce energetických nápojů Hiball
včera v 19:40

Pivovar AB InBev kupuje výrobce energetických nápojů Hiball

Největší světový pivovar Anheuser Busch InBev koupí výrobce energetických nápojů Hiball, který rovněž vlastní značku...
Potraviny Pivo Fúze a akvizice
Čína chce být do osmi let jedničkou umělé inteligence
včera v 17:35

Čína chce být do osmi let jedničkou umělé inteligence

Čínská vláda představila ve čtvrtek národní plán rozvoje umělé inteligence. Hodnota tohoto odvětví se má do roku 2020...
Čína Věda
Eurozóna: Spotřebitelská důvěra klesla nejníže od dubna
včera v 17:34

Eurozóna: Spotřebitelská důvěra klesla nejníže od dubna

Index spotřebitelské důvěry v eurozóně dosáhl v červenci podle prvních odhadů -1,7 bodu. Je to nejnižší hodnota od...
Evropská ekonomika Spotřebitelská důvěra
Washington dal ExxonMobilu pokutu kvůli porušení sankcí vůči Rusku
včera v 17:31

Washington dal ExxonMobilu pokutu kvůli porušení sankcí vůči Rusku

Ministerstvo financí Spojených států postihlo největší americkou ropnou společnost ExxonMobil pokutou dva miliony...
ExxonMobil Rusko
Londýn odkládá rozhodnutí, zda povolit Murdochovi převzetí firmy Sky
včera v 16:55

Londýn odkládá rozhodnutí, zda povolit Murdochovi převzetí firmy Sky

Britská ministryně kultury Karen Bradleyová bude potřebovat několik dalších týdnů k rozhodnutí, zda plán úplného...
Média Spojené království Fúze a akvizice
Pražskou burzu ve čtvrtek udržely těsně nad nulou akcie ČEZ
Pražskou burzu ve čtvrtek udržely těsně nad nulou akcie ČEZ
včera v 16:32

Pražskou burzu ve čtvrtek udržely těsně nad nulou akcie ČEZ

Pražská burza ve čtvrtek stagnovala. Index PX sice stoupl, ale jen o 0,08 % na 1 008,69 bodu. Nejvýrazněji se změnila...
Akcie ČR Shrnutí obchodování v ČR
Francouzská platební společnost Ingenico koupí konkurenční švédskou…
včera v 16:20

Francouzská platební společnost Ingenico koupí konkurenční švédskou Bamboru

Francouzská platební společnost Ingenico koupí konkurenční švédskou firmu Bambora od Nordic Capital za 1,5 miliardy...
Finanční sektor Fúze a akvizice
Studie: Lidstvo už vyprodukovalo 8,3 miliardy tun plastů
včera v 15:41

Studie: Lidstvo už vyprodukovalo 8,3 miliardy tun plastů

Lidstvo už vyprodukovalo 8,3 miliardy tun plastů. Většina se ho vyrobila v posledních 65 letech a může trvale zamořit...
Životní prostředí
Nízkonákladový přepravce Joon se zaměří hlavně na mladé
včera v 15:18

Nízkonákladový přepravce Joon se zaměří hlavně na mladé

Nová nízkonákladová letecká společnost, kterou zakládají aerolinky Air France, ponese název Joon. Oslovit má...
Evropské akcie Doprava
Vláda by podle Senátu měla stanovit plán pro zavedení eura v ČR
včera v 15:06

Vláda by podle Senátu měla stanovit plán pro zavedení eura v ČR

Vláda by měla podle Senátu stanovit jasný plán pro zavedení eura v Česku, protože členství v eurozóně bude hlavní...
Česká republika Euro Česká koruna
USA: Týdenní počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti klesl…
včera v 14:51

USA: Týdenní počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti klesl na 233 tisíc

Týdenní počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti ve Spojených státech v týdnu do 15. července klesl na 233...
Americká ekonomika Nezaměstnanost Spojené státy americké (USA)
Nezaměstnanost na Slovensku v červnu klesla na nové minimum 6,9…
včera v 13:46

Nezaměstnanost na Slovensku v červnu klesla na nové minimum 6,9 procenta

Míra nezaměstnanosti na Slovensku se v červnu snížila na 6,90 procenta ze 7,35 procenta v předchozím měsíci. Poprvé...
Slovensko Nezaměstnanost
SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: ECB v červenci ponechala měnovou politiku beze…
SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: ECB v červenci ponechala měnovou politiku beze…
včera v 13:45

SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: ECB v červenci ponechala měnovou politiku beze změny, euro navzdory holubičím slovům Maria Draghiho zpevnilo

Evropská centrální banka na svém červencovém zasedání ponechala úrokové sazby beze změny. Základní sazba tak zůstává...
ECB Centrální banky Eurozóna