7 novoročních doporučení pro lepší kariéru

7 novoročních doporučení pro lepší kariéru

| redakce

Konec roku je tradičně časem bilancování. Poslední prosincový den je však již dávno minulostí, a nezbývá tak, než od pasivního hodnocení konečně přejít do aktivní ofenzivy. Následujících sedm jednoduchých doporučení vám nejen v roce 2014 pomůže udělat obrovský kariérní krok kupředu.

1. Stanovte si jeden nebo dva velké cíle

Podivujete se, co jste celý minulý rok dělali? Zdá se vám, že se výsledky vašeho snažení takřka ztrácejí? Pak si stanovte jeden nebo maximálně dva velké pracovní cíle, kterých byste letos chtěli dosáhnout, a vypracujte si podrobnější plány jejich dosažení. Zkuste si pro každý cíl sestavit například 12bodový program a každý měsíc kontrolovat, zda jste aktuální část úkolu splnili. Díky tomu budete mít neustále přehled o tom, jak daleko se na cestě ke svému vysněnému úspěchu nacházíte.

2. Předejte část své práce kolegům a podřízeným

Pokud v zaměstnání rozhodujete o rozdělování práce, zkuste toto privilegium využívat více a častěji než dosud. Začněte svým kolegům a podřízeným skutečně důvěřovat. Uvidíte, že projekty, které jim plně svěříte, dotáhnou do úspěšného konce i bez vašeho neustálého dohledu. Pokud se navíc naučíte se svým časem hospodařit, získáte více prostoru pro rozvoj a inovaci vlastních projektů.

3. Přestaňte kritiku vnímat osobně

Zaměstnanci, kteří každou malou výtku vnímají jako agresivní útok na svou osobnost, se dobrovolně vzdávají šance na další kariérní růst. Kritika je totiž důležitým feedbackem, ze kterého může člověk mnohé vytěžit. Vždy všechny výtky vnímejte jako důležité rady, jak konkrétní věci v budoucnu dělat či nedělat. Nezavírejte před kritikou oči ani tehdy, když jste přesvědčeni, že se její autor mýlí. Mnohdy vám i nesprávný názor vašeho protějšku může naznačit, jak někteří lidé uvažují a co je pro ně prioritou.

4. Připomeňte si úspěchy

Vytvořte si v počítači textový dokument a zapisujte si do něj pravidelně všechny pochvaly a pozitivní reakce na vámi odvedenou práci. Kopírujte si do něj části e-mailů od svého šéfa, přepisujte poděkování od kolegů nebo vyjádření uznání od svých obchodních partnerů, zákazníků a klientů. Když se vám v práci nebude dařit, dokument otevřete a několik reakcí si nahlas přečtěte.

5. Odjeďte na opravdovou dovolenou

Pracovat bez přestávky dvanáct měsíců není dobré pro vaše duševní zdraví ani produktivitu. Je vědecky prokázáno, že lidé, kteří si za celý rok nedopřejí jedinou delší dovolenou, v práci odvádějí horší výkony než lidé, kteří během roku pravidelně cestují a dopřávají si zasloužený odpočinek. Patříte-li mezi zaměstnance, kteří za posledních několik let nepoznali, co to znamená lenošit na pláži, požádejte svého šéfa co nejdříve o týden volna, vypněte mobilní telefon a notebook a začněte balit kufry.

6. Přestaňte si neustále stěžovat

Zdá se vám, že to jediné, co o své práci dokážete říci, je to, že vás v ní všechno štve? Stěžujete si neustále, že vás šéf zavaluje příliš velkým množstvím práce, že vás kolegové rozčilují a v kanceláři je vám v létě teplo a v zimě zima? Pak byste se nad sebou měli rychle zamyslet.

Neustálým pomlouváním svých kolegů kolem sebe vytvoříte toxické prostředí, kterému se ostatní budou snažit za každou cenu vyhnout. Nebo si snad myslíte, že si lidé vaše kverulantství užívají a přátelé si s vámi večer chodí posedět jen proto, aby si již posté poslechli, že je váš nadřízený "úplný pitomec"? A už jste někdy slyšeli o sebenaplňujícím proroctví?

7. Vystupte ze šedi stereotypu

Pokud pracujete již více než deset let v zaměstnání, které vás vnitřně nenaplňuje, a obáváte se, že se u vás v blízké době nutně musí projevit syndrom vyhoření, pak nastal nejlepší čas na radikální změnu. Využijte svůj skrytý potenciál a předložte svému šéfovi seznam nápadů, které podle vás přispějí k zásadnímu zlepšení firemního prostředí nebo vztahů s klienty. Méně odvážní lidé mohou ve volném čase začít navštěvovat například jazykové kurzy. Třeba v sobě objevíte skrytý talent, o kterém jste dosud neměli ani tušení.

Zdroj: AOL

reklama
reklama