Češi by letos nejraději ze všeho méně dlužili

| redakce

Cíle 8 z 10 Evropanů, kteří si dali nějaké novoroční předsevzetí, se týkají financí. Mezi nejčastější patří snaha více šetřit, snižovat dluhy a lépe kontrolovat své výdaje. Češi mají stejné cíle, ale finanční předsevzetí si vytyčuje jen asi 60 % z nich, což je v Evropě nejméně.

"Dávat si novoroční předsevzetí je tradice a je naprosto přirozené, že se nemalá část z nich dotýká financí," říká Libor Vaníček, ředitel retailového bankovnictví ING Bank. "Pokud máte s dodržováním svých předsevzetí problémy, zkuste je rozdělit na menší části a plnit je postupně. Případně požádejte o pomoc svou rodinu a blízké a stanovte si za jejich dodržení nějakou odměnu."

Z Evropanů, kteří si dávají novoroční předsevzetí, jich téměř 80 % klade důraz na finanční stránku. Cíle, které se týkají peněz, jsou nejčastější ve Francii, Španělsku nebo Turecku, kde chce o zlepšení své finanční situace usilovat devět z deseti obyvatel. Naopak pro předsevzetím holdující Čechy nejsou ta z finanční sféry tak důležitá, dává si je jen 62 % z nich.

Novoroční předsevzetí spojená s finanční situací
Novoroční předsevzetí spojená s finanční situacíZdroj: ING

Zatímco 38 % Evropanů si dává za cíl více spořit, nejčastějším předsevzetím Čechů je snížit své dluhy (32 %).

Jaká finanční předsevzetí si Češi dávají nejčastěji?
Jaká finanční předsevzetí si Češi dávají nejčastěji?Zdroj: ING

Mezinárodní průzkum ING je studií na téma spoření a výdajů, kterou v prosinci 2013 realizovala společnost Ipsos ve 13 evropských zemích na reprezentativním vzorku 12 637 lidí.

Zdroj: ING

reklama
reklama