Týden na trzích podle burzovních grafů: Spustí výsledková sezóna amerických bank takzvaný lednový defekt?

| Josef Košťál

Index S&P 500 v uplynulém týdnu posílil o 0,6 %. Cena zůstala v úzkém rozpětí. Impulz po zahájení výsledkové sezóny nepřišel a ani překvapivě špatné zprávy o tvorbě pracovních míst nedokázaly cenu rozhoupat k výraznějšímu pohybu. Bezvětří trvá a obchodování v rozpětí by mohlo ještě nějaký čas pokračovat.

S&P 500

Dokud se index S&P 500 bude obchodovat nad 1 810, graf zůstane v býčím nastavení. Po pátečním mírném růstu cena naopak testuje rezistenci v zóně 1 840 až 1 850.

S&P 500 - technická analýza
S&P 500 - technická analýza

VIX

Index volatility VIX během týdne klesl o 12 % a v pátek se přiblížil ke svým minimům. Mohl by se opět začít vracet směrem k horní linii dlouhodobého rozpětí, ale dokud zůstane mezi 12 a 15, představuje pro akcie pozitivní signál.

VIX - technická analýza

Závěr

Trh zůstává překoupený, ale nepotvrzuje prodejní signály. Dokud se index S&P 500 bude obchodovat nad zónou 1 800 až 1 810, býci mají navrch. Sezónní pattern Santa Claus rally je minulostí, nyní teoreticky následuje několik dnů poklesu (takzvaný lednový defekt).

Výsledkovou sezónu zahájila jako vždy Alcoa, nicméně to není firma, která by mohla ovlivnit celý trh. V novém týdnu bude už nepochybně zajímavější sledovat hospodářská čísla největších amerických bank.

reklama
reklama