5 grafů od veterána trhu, které vám osvětlí akciovou budoucnost

| redakce

Jedna z nejočekávanějších předpovědí dění na trhu pochází každoročně z pera investičního veterána Boba Dolla, který nyní působí v Nuveen Asset Management. Doll pro letošní rok věští růst cen akcií i americké ekonomiky.

1. Americká ekonomika posílí o 3 %

Růst americké ekonomiky podle Dolla zrychlí především díky oživení na nemovitostním trhu a poklesu nezaměstnanosti. Započatá výstavba podle něj překoná hranici milionu domů. Mezi další pozitivní faktory budou patřit pokles cen ropy, pružnější úvěrový trh, nízká inflace, bohatství Američanů na maximu, růst kapitálových výdajů, uvolněnější fiskální politika a vyšší hospodářský růst v Evropě.

Mezi negativní faktory naopak Doll řadí přetrvávající nejistotu, poměrně vysokou nezaměstnanost, pomalý růst reálných mezd, nízkou míru úspor, pokles refinancování a konec oddlužování.

Doll: Reálný růst amerického HDP

2. Americké akcie posílí o 6 až 8 %

"Skepticismus ohledně udržitelnosti růstu cen akcií je poměrně rozšířený. Akcie jsou drahé. To bude limitovat další zisky, ale nezabrání jim to. Očekávám však, že volatilita bude vyšší. Věřím, že akcie mírně posílí, v řádu procent," říká Doll. Předpokládá čtyři scénáře. V tom základním by měl index S&P 500 posílit na 1 950 bodů a výnosy amerických 10letých dluhopisů vzrůst na 3,5 %.

Doll - scénáře pro kapitálové trhy

Doll očekává rychlejší růst firemních zisků.

Doll - růst zisků
  • 1
  • 2
reklama
reklama