Životopisec Steva Jobse: Google sebral Applu inovátorskou korunu

| redakce

Walter Isaacson, který napsal životopis zakladatele Applu Steva Jobse, technologickou firmu s nakousnutým jablkem ve znaku nešetří. Podle něj je Apple v současnosti méně inovativní než konkurenční Google. Smlouva s China Mobile ohledně distribuce iPhonů v Číně je důležitá, větší význam má však akvizice společnosti Nest, která se povedla Googlu.

"Spojení Google-Nest ukazuje na velmi dobrou strategii, která počítá s tím, že Google integruje všechna zařízení, která v životě používáme, od řízení auta po navigační technologie," říká Isaacson.

Google oznámil, že koupí za 3,2 miliardy USD výrobce chytrých termostatů a detektorů kouře Nest Labs. Učinil tak další krok k hlubšímu průniku do domácností. Výrobky Nestu doplní projekty Googlu, jako jsou Google Glass nebo auta bez řidiče.

Isaacson také poukazuje na to, že do Googlu přijde spolu s Nestem také Tony Fadell, který byl kdysi v Applu členem týmu, jenž vymyslel iPod.

Podle Isaacsona by Steve Jobs udělal něco převratného, aby Applu pomohl. "Řekl by si: 'Kde udělám něco převratného? Budou to přenosná zařízení? Budou to hodinky, televize?' V roce 2014 se musíme od Applu dočkat něčeho velkého," říká Isaacson.

Pokud se to nestane, bude mít současný šéf Applu Tim Cook problém. "Akcionáři se začnou zamýšlet, kým ho nahradit. Jsou to Jobsovi lidé, ne fanoušci Tima Cooka," vysvětluje Isaacson.

Cook několikrát naznačil, že Apple na rok 2014 skutečně něco chystá. Spekuluje se, že to budou iPhone či iPad s větším displejem, televize nebo chytré hodinky.

Zdroj: CNBC

reklama
reklama