Spoření jako rozumné předsevzetí

| Komerční sdělení

Konec každého roku je dobou utrácení a bujarých oslav, kdy část úspor každého z nás zmizí. Nový rok je pro mnoho lidí symbolem nového začátku. Přemýšlíme, co na sobě zlepšit a jak zodpovědněji přistupovat k vlastnímu životu. Rozumným novoročním předsevzetím je začít si spořit.

Život bez finanční rezervy na méně příznivé časy připomíná ruskou ruletu. Každý by měl mít finanční rezervu, nebo si ji alespoň začít tvořit. I vzhledem k nízkým úrokům na spořicích účtech patří stále stavební spoření v Česku mezi nejvyužívanější finanční produkty.

Jde o produkt vhodný pro všechny generace. Již 20 let dává milionům českých občanů jistotu výhodného a bezrizikového zhodnocení úspor. V České republice mají nyní stavební spoření uzavřeno více než 4 miliony lidí. Aktuální výše vkladů, které mají klienti uloženy ve stavebních spořitelnách, je 434,9 miliardy korun.

Efektivní roční zhodnocení přes 4 %

Stavební spořitelny zhodnocují vklady obvykle o 2 %, což je více, než dnes nabízejí spořicí účty. K tomu je potřeba si připočíst státní podporu až 2 000 Kč ročně. Při optimálně nastaveném spoření můžete dosáhnout efektivního ročního zhodnocení přes 4 %. To v dnešní době žádný jiný konzervativní spořicí produkt nenabízí. Stavební spoření s maximem výhod státního příspěvku využijete jen při správné kombinaci délky spoření a výše měsíční úložky.

Je potřeba také zdůraznit, že po uplynutí takzvané vázací lhůty, tedy po 6 letech, můžete celou uspořenou částku použít na libovolné účely. Z hlediska efektivity nespořte déle než oněch 6 let, efektivita spoření se pak postupně snižuje.

Stavební spoření je univerzální produkt. Hodí se na tvorbu finanční rezervy, zajištění dětí i k tvorbě finanční nezávislosti ve stáří. Jednou z dalších alternativ spoření je termínovaný vklad, kam se peníze vkládají vždy na předem stanovenou dobu (od několika měsíců po několik let).

Kde začít?

Najděte si snadno nejvýhodnější stavební spoření na nezávislém on-line srovnávači chytryhonza.cz a začněte zhodnocovat své vklady. Nakonec ani není důležité, pro jaký spořicí produkt se rozhodnete. Důležité je myslet na vlastní budoucnost a začít si spořit. Pouhé novoroční předsevzetí bohužel ještě není zárukou úspěchu, dodržet ho se prý podaří pouze pětině lidí. A co vy, začnete si spořit? Každá snaha se počítá. Doslova.

reklama
reklama