Akcie v kurzu, nebo jen pořádná trojrozměrná bublina?

| Tomáš Hart

Ještě nedávno si analytici z Wall Street nevšímali firem, které podnikají v 3D tisku. Situace se ale mění a většina velkých obchodníků začala tyto firmy sledovat a věnovat jim kapacity svých analytických oddělení, která vydávají doporučení ke koupi nebo prodeji jednotlivých akcií na burze.

Nedávné velké objemy prodaných akcií na kapitálovém trhu a rychle rostoucí ceny akcií výrobců 3D tiskáren nemohly zůstat bankéři z New Yorku nepovšimnuty. Výrobci tiskáren jako Stratasys, 3D Systems a ExOne zažívají skvělé časy, jejich akcie za poslední rok zvýšily hodnotu několikanásobně více než je průměr trhu.

"Pro investory je pozornost analytiků vodítkem, na co se mají také zaměřit; že jde o trend, ne krátkodobý tržní výstřelek," říká Dan Hirsch, obchodník z Turner Investments.

I když jsou ceny akcií výrobců 3D tiskáren ve srovnání se zavedenými firmami daleko více volatilní, analytici v nich vidí velkou příležitost díky trendu ve výrobě dílů a součástek na objednávku, kde tyto tiskárny dokáží vyrobit přesně požadovaný kus na místě, bez potřeby outsourcingu mimo USA. Někteří v nich dokonce vidí motor nové průmyslové revoluce v Americe.

Akcie výrobců 3D tiskáren za uplynulý rok výrazně překonaly průměr trhu
Akcie výrobců 3D tiskáren za uplynulý rok výrazně překonaly průměr trhuZdroj: Google
reklama
reklama