4 akcie, které letos mohou zdražit o 100 %

| redakce

Akciové výnosy minulého roku bude těžké zopakovat. Wall Street v konsenzu očekává v roce 2014 mnohem střízlivější zisky někde kolem 10 % vzhledem k vysokým valuacím akcií a očekávanému dalšímu omezování kvantitativního uvolňování Fedu. Jaké akcie by ale mohly podat výjimečný výkon i letos?

1. TiVo

TiVo - profil společnosti a základní ukazatele
TiVo - profil společnosti a základní ukazateleZdroj: Bloomberg

TiVo kdysi vyráběla jen set-top boxy. V roce 2013 zaznamenaly její akcie skromný 1% zisk. Nový videorekordér Roamio znamená ale pro byznys TiVo dobré časy. Firma popisuje Roamio jako kombinaci set-top boxu pro kabelovou televizi, DVR, Apple TV a Slingboxu. Umožňuje živě streamovat a nahrávat přes iPhone nebo iPad i mimo domov.

Argumenty mluvící v prospěch TiVo? Počet uživatelů stoupá, drží více než miliardu dolarů v hotovosti, její akcie se v roce 2013 příliš nehýbaly, vydělávala loni více než v předešlém roce a má novou, velmi slibnou technologii.

TiVo - reportované a očekávané kvartální zisky
TiVo - reportované a očekávané kvartální ziskyZdroj: Bloomberg

2. Tata Motors

Tata Motors - profil společnosti a základní ukazatele
Tata Motors - profil společnosti a základní ukazateleZdroj: Bloomberg

Indická automobilka koupila v červnu 2008 dva výrobce luxusních aut od Fordu za 2,5 miliardy USD. Od té doby představila díky nim velmi slušné modely jako Range Rover Evoque nebo Jaguar F-Type.

Od akvizice její akcie zhodnotily o zhruba 150 % ve srovnání s asi 30 % u S&P 500. Ten v dalších měsících zažil pořádný sešup, akcie automobilky také, ty ale pak během roku ze zhruba 5 USD vystřelily až na 35 USD. Investoři tehdy pochopili, jak dobrý obchod Tata udělala. Díky malému pohybu akcií v roce 2013 (a předchozích dvou letech) navzdory silnému roku pro Jaguar Land Rover se dá očekávat výrazné zhodnocení v roce 2014.

Tata Motors - reportované a očekávané kvartální zisky
Tata Motors - reportované a očekávané kvartální ziskyZdroj: Bloomberg
  • 1
  • 2
reklama
reklama