Nejbezpečnější dividendové akcie na trhu

| redakce

Investování do dividendových akcií má jednu nevýhodu - firma může přestat dividendy vyplácet. Schopnost firmy odměnit akcionáře podílem na zisku závisí na tom, zda dokáže vygenerovat dostatečné cash flow. Při výběru dividendových akcií je tedy nutná opatrnost. Následujících pět firem vás, co se dividendy týče, nezklame.

Každá z uvedených firem existuje po celá desetiletí. Jde o světoznámé značky s globálním dosahem, mají dobré cash flow a mnohaletou historii zvyšování dividend. Pokud si spoříte na důchod, nebo jen chcete každý rok dividendu (třeba i za účelem reinvestování), následujících pět titulů by mělo při vysoké míře bezpečí vyhovět vašim požadavkům.

1. Novartis

Novartis je skvělá volba. Má velkou škálu léků a stále vyrábí nové. Má konzistentní a spolehlivé cash flow, což znamená i konzistentní dividendy. Dividendový výnos je kolem 3 %, což reprezentuje 50 až 60 % ročního volného cash flow.

Novartis
Zdroj: Google

2. DuPont

DuPont je další klasickou bezpečnou investicí, která by neměla chybět v portfoliu. Dlouhodobý růst zisků firmy kolem 10 %, dividendový výnos 2,6 % a volné chash flow přesné jako hodinky. Díky tomu jsou akcie chemické firmy jasná volba.

DuPont
Zdroj: Google

3. Merck

Akcie Merck určitě neumístíte do růstového portfolia, ale pokud hledáte 3% dividendový výnos, nemusíte už dále hledat. Merck má velmi dlouhou historii tučného volného cash flow, dividendy z něj reprezentují stabilně 50 až 60 % a žádná změna se nečeká.

Merck
Zdroj: Google

4. Coca-Cola

Chapadla potravinářského kolosu sahají do všech koutů světa. Coca-Cola generuje 8 miliard USD volného cash flow ročně, 60 % z něho vyplácí na dividendách, aktuálně to znamená výnos 2,9 %. Coca-Cola vydělává hromady peněz a neexistuje důvod, proč by tomu tak nemělo být i nadále.

Coca-Cola
Zdroj: Google

5. ExxonMobil

Svět bude vždy potřebovat firmy jako ExxonMobil, které dodávají ropu. Firma generuje obrovskou hotovost a jen třetinu z ní vyplácí. Znamená to 2,7% dividendový výnos, který není gigantický, ale je mimořádně stabilní.

Exxon Mobil
Zdroj: Google

Zdroj: etfdailynews.com

reklama
reklama