Toto jsou nejvíce přeprodané akcie mezi americkými "large caps". Láká vás spekulace?

| redakce

Americké akciové trhy mají za sebou dva dny strmého poklesu, za celý týden index S&P 500 odepsal přes 3 %. Řada titulů je nyní přeprodaných a jejich ceny se propadají hluboko pod 50denní klouzavé průměry. Před začátkem výsledkové sezóny možná hozená rukavice všem odvážným spekulantům!

Tabulka níže je aktuální ke čtvrtku 9. října, je tedy pravděpodobné, že mnohé z uvedených akcií jsou aktuálně ještě "levnější".

Řada uvedených akcií je z energetického sektoru, do kterého v období klesajících cen ropy investují buď dlouhodobí hráči na základě konkrétního fundamentu firem, nebo hráči, kteří mají rádi riziko a doufají v obrat ve vývoji trhu s ropou.

V seznamu je mnoho známých jmen, která jsou v portfoliích velkých fondů. Namátkou vyberme Ford (tržní podíl v USA ve třetím kvartálu mírně klesl), Avon, Gap (pokles ceny akcií vyvolaný změnami ve vedení), Newmont Mining (spekulace na možný růst ceny zlata v důsledku neklidu na akciovém trhu), TripAdvisor a další. Pilný trader, který najde správný příběh, může v době, kdy na trhu "teče krev", zajímavě vydělat. Tak honem, domácí úkoly čekají!

Nejvíce přeprodané akcie v indexu S&P 500
Nejvíce přeprodané akcie v indexu S&P 500Zdroj: Bespoke Investment Group
reklama
reklama