3 typy firem, kterým se bude dařit v proměněném býčím trhu

| redakce

Ekonom z OppenheimerFunds Brian Levitt tvrdí, že to, co se teď děje na trzích, není nástup medvědího trhu. Býčí trh bude pokračovat, ale promění se. Růstu půjde podle něj dosáhnout ve zcela jiných sektorech než dosud.

Dlouhodobí investoři vědí, že firmy, které jsou zajímavé teď, nebudou dobrou investicí za 20 let. Co však odolá nejlépe očekávaným propadům trhu?

Společnost Oppenheimer se zeptala čtenářů webu Business Insider, které obory by nyní přidali do svého portfolia. 33 % lidí sází na zdravotnické akcie, 25 % na technologie a 16 % na cloudové služby.

Jaký typ společností byste zařadili do svého portfolia
Jaký typ společností byste zařadili do svého portfolia

"Nepřekvapilo nás, že nejvíce lidí sází na zdravotnictví a technologie. To jsou akcie, které nabízejí největší růstový potenciál (stárnutí populace, technologický rozvoj). Trh si je toho vědom, valuace těchto sektorů jsou na dlouhodobých průměrech," říká Brian Levitt z OppenheimerFunds.

Tvrdí, že stále je prostor pro dlouhodobý býčí trh. Kondice americké ekonomiky je dobrá, inflace je nízká a politika Fedu zůstane dlouho uvolněná. Doba, kdy posilovalo všechno, je však podle něj minulostí. Investoři by měli zvolit aktivnější přístup.

Levitt doporučuje investovat do firem, které nepotřebují k fungování robustní růst. Najdete je ve všech sektorech, Levitt je však rozdělil do 3 skupin:

  • Firmy, které vykazují organický růst tržeb (nemusejí příliš zvyšovat náklady, aby docílily růstu tržeb).
  • Obchodníci s efektivitou (umí ostatním prodat efektivitu a produktivitu).
  • Inovátoři.

"Býčí trh není u konce. Věříme, že se jen změnil a že si investoři musejí více vybírat," uzavírá Levitt.

Zdroj: Oppenheimer Funds

reklama
reklama