Euro, dolar a koruna: Výhled podle technické analýzy

| Ľuboš Mokráš

EUR/CZK, EUR/USD a USD/CZK v grafech s krátkým komentářem.

EUR/CZK

Koruna je ve fázi konsolidace poblíž klouzavých průměrů. MACD je v růstovém trendu pod nulou, ROC20 roste a testuje nulovou hladinu a ROC50 je v postranním trendu nad nulou. RSI mírně roste nad nulovou hladinou. Momentum je zhruba neutrální. Pravděpodobné je pokračování konsolidace na klouzavých průměrech. Koruna je pod dozorem ČNB, což limituje užitečnost technické analýzy.

EUR/CZK - technická analýza
EUR/CZK - technická analýza

EUR/USD

Euro se odrazilo výše od hladiny 1,25 USD. MACD roste pod nulou, ROC20 roste k nulové hladině a ROC50 roste a je přeprodaná. RSI narostl do neutrální úrovně. Momentum je propoklesové. Prostor pro pokračování korekce je omezený, lze čekat spíše konsolidaci a po jejím skončení návrat k posilování dolaru.

EUR/USD - technická analýza
EUR/USD - technická analýza

USD/CZK

Koruna se odrazila od hladiny 21,80 k 20dennímu klouzavému průměru. MACD je v klesajícím trendu a nad nulou. Obě ROC jsou v klesajícím trendu nad nulou. RSI vyslal nákupní signál pro korunu. Momentum zůstává prorůstové. Korekce by se mohla dostat až k 60dennímu klouzavému průměru, růstový trend by se po jejím skončení však měl obnovit.

USD/CZK - technická analýza
USD/CZK - technická analýza

Grafy a komentáře jsou z pondělí 20. října 2014.

reklama
reklama