Twitter plný tržního kolapsu? Horší jsou už snad jen Oscary a olympiáda!

| redakce

Propad trhu starý týden proměnil Twitter v minové pole plné strašlivých hlášek, zaručeně pravdivých názorů, hysterických záchvatů, katastrofických vizí, ukazování prstem na ty špatné a našponovaných nervů. Existují jen tři horší věci než Twitter a korekce – Twitter a Olympijské hry, Twitter a debata prezidentských kandidátů a Twitter a předávání Oscarů.

Prostě musíme počkat, až to přejde. Musíme doufat, že se korekce na Twitteru přeřítí kolem jako chrt na závodišti a nepostaví se do cesty příliš velkému množství slušných a spokojených lidí. Pro jistotu však nabízíme seznam věcí, na které je dobré se při korekci trhu na Twitteru připravit.

1. Bití se v prsa

Tržně neutrální týpci, kteří vždy sázejí na růst i na pokles a pravděpodobně nikdy nevydělali žádné peníze, budou v plné síle. Budou všemi možnými způsoby prohlašovat, že "to přece říkali", aniž by to předtím doopravdy říkali. Můžete je zkusit spočítat. Najdete všechny možné verze podobného prohlášení vtěsnané do 140 znaků.

2. Zpětné předpovědi

Napsali jste v posledních týdnech něco, co mělo pořádně medvědí tón? Skvělé, určitě ten tweet najděte a zveřejněte ho znovu v novém světle. Každý to přece dělá. "Tady je má hláška z 30. září, kde jsem přesně předpověděl, že je trh na vrcholu. Jsem prostě génius, když jsem něco takového věděl. K dalším věcem, které jsem prohlásil, nebudeme přihlížet, tohle je všechny přebije. Jistě, klidně vám podepíšu knihu."

3. Rozdávání ran na všechny strany

Lidé v průběhu korekce přicházejí o peníze. Pro většinu je to jen přechodný stav, posléze půjde život dál. To ale neznamená, že to tak během výprodeje budou brát. Lidé na Twitteru přitom bývají velmi výbušní. Každý opačný názor bude tvrdě potrestán. Pokuste se nezkazit si vztahy s lidmi, které respektujete, kvůli takové hlouposti.

4. Nejednotnost v příčině korekce

Ebola! Evropa! Daně jsou příliš vysoké! Daně jsou příliš nízké! Obamova vláda nevzbuzuje důvěru! Může za to Kongres! A co Putin? A Čína? Teď si nevzpomínám, jmenoval jsem již Evropu? Co dolar? A kde sakra je ta bazuka Maria Draghiho? A víte, že se gayové teď smějí ženit? To je potom jasné, že trhy jdou dolů.

5. Lavina statistik

Jaká je průměrná délka korekce a kam až akcie padají? Jaká je typická rychlost poklesu? Co se stane, když korekce přijde v říjnu? A co když to je v říjnu, ale v září se akciím dařilo? A co když přijde korekce během konkrétního roku prezidentského cyklu nebo ve třetí fázi měsíce? A co korekce v době nízkých úroků, nebo když ekonomika roste pomaleji než o 3 %? A co když přijde korekce před výsledkovou sezónou nebo po finální epizodě seriálu True Blood? Co sakra ta data říkají?

  • 1
  • 2
reklama
reklama