Podzimní závody bank o nejlevnější hypotéku odstartovaly

| redakce

S podzimem některé banky rozjely své hypoteční akce. Nabízejí nízké úrokové sazby, mimořádné bonusy nebo úplně nové půjčky na bydlení. Hypoteční dny pravděpodobně zahýbou příští měsíc i průměrnou úrokovou sazbou u hypoték.

Česká spořitelna během svých Hypotečních dnů nabízí mimořádně nízkou úrokovou sazbu pro hypotéky - 2,29 % pro pětileté, ale také až desetileté fixace. Nízkoúrokové prostředí snížilo průměrnou úrokovou sazbu hypoték od konce loňského roku o 0,55 procentního bodu. To České spořitelně umožnilo, aby nabídla klientům zafixovat si aktuální výhodnou úrokovou sazbu až na 10 let.

"Centrální banky historicky bezprecedentně uvolňují měnovou politiku, což zvyšuje obavy z budoucího nárůstu inflace. Efektivním zajištěním proti inflaci je koupě nemovitosti financované hypotékou s maximální možnou fixací. Až inflace poroste, porostou i sazby, které se ale nedotknou dlouhodobě zafixovaných úvěrů. Spolu s tím, jak porostou ceny na trhu, poroste i cena pořízené nemovitosti," vysvětlil David Navrátil, hlavní ekonom České spořitelny.

Časově omezená nabídka České spořitelny platí od 20. října do 30. listopadu 2014. Klienti si mohou sjednat výhodnou hypotéku až do výše 90 % hodnoty zastavené nemovitosti.

Raiffeisenbank nabízí mimořádný bonus 4 tisíce korun

Raiffeisenbank na podzim jako každý rok spouští tradiční Hypodny. Klienti mohou získat slevu na úrokové sazbě, mimořádný bonus 4 000 Kč při podpisu hypotéky i možnost bezplatných mimořádných splátek.

Raiffeisenbank v rámci tradičních Hypodnů zlevňuje hypotéky o 0,2 procentního bodu. "Zvýhodněnou sazbu klient získá, pokud si v rámci Hypodnů na pobočce nechá připravit orientační propočet a následně uzavře hypoteční smlouvu do 11. prosince 2014. Po podpisu smlouvy pak od banky získá bonus ve výši 4 000 Kč," řekl produktový manažer Raiffeisenbank Jan Bureš. Hypodny u Raiffeisenbank jsou časově omezené a trvají od 29. září do 11. listopadu.

UniCredit Bank: desetileté fixace na 2,84 %

"UniCredit Bank v současné době nabízí velmi výhodné úrokové sazby pro všechny typy klientů. Velmi populární dvouleté fixace začínají pod dvěma procenty na 1,99 %, tříleté na 2,10 %, pětileté na 2,20 % a desetileté nově na 2,84 %. Pro klienty preferující hypotéky s variabilní sazbou pak UniCredit Bank poskytuje úrok 2,09 %. Zájemci o refinancování si navíc tyto aktuální úrokové sazby mohou zajistit až o rok dopředu," uvedl tiskový mluvčí UniCredit Bank Petr Plocek.

Desetileté fixace od 2,84 % jsou ideální pro klienty, kteří preferují jistotu výše své splátky a neuvažují o částečném nebo úplném splacení úvěru před koncem doby fixace.

Pokračování článku najdete na serveru Hypoindex.cz.

Zdroj: Hypoindex.cz

reklama
reklama