Prorok zkázy Nenner: Trhy čeká velký krach v roce 2018

| redakce

Analytik a nezávislý poradce Charles Nenner, který sám o sobě tvrdí, že se v předpovídání tržních pohybů nikdy nezmýlil, varuje před deflací a tržním krachem. Ten podle něj přijde v roce 2018.

Nenner sestavil vlastní "Nennerův cyklus", podle kterého je prý schopen spolehlivě určit tržní vrcholy a dna. "Pro dalších několik let se index S&P 500 nepodívá o více než 5 % výše, než je nyní," popisuje Nenner, co mu říká jeho strategie. Zároveň varuje, že po letech jalových zisků přijde období velkých ztrát.

"Potom přijde velká věc. Mluvím o vzdálené budoucnosti. Přijde tržní kolaps, který bude trvat od roku 2018 do roku 2020," říká Nenner. Podle něj se však býci nemusejí bát, právě v roce 2020 začne další býčí trh.

Nenner v roce 2010 prohlásil, že po roce 2013 přijde velká krize. V roce 2009 zase řekl, že za dva až dva a půl roku se index S&P 500 dostane na 5 000 bodů. Nic z toho se nestalo. Na tyto neúspěchy reagoval tak, že v současnosti nemá na trhu nic zainvestováno právě proto, že trh už je na vrcholu.

"Investorům bych doporučoval držet hotovost. Zanedlouho se na dno dostane také zlato, kov bych proto pak nakupoval," uvedl Nenner.

Podle něj bude hlavním katalyzátorem propadu deflace, která už nyní začíná vládnout světovým ekonomikám a brzdí růst. "Největším problém je v deflaci. To říkám každý rok," řekl Nenner. "Evropa už je v deflaci, Japonsko tam je stále, a pokud bude dolar dále posilovat, budou tam brzy i USA. Myslím si, že investoři na to nejsou připraveni," dodal.

Zdroj: CNBC

reklama
reklama