Odvětví, která miluje většina miliardářů

| redakce

Po světě chodí 2 325 dolarových miliardářů, kteří dohromady kontrolují asi 4 % globálního bohatství. Podle nedávného výzkumu společnosti Welath-X a banky UBS jich ale z tohoto počtu vlastními silami zbohatla jen zhruba polovina. Ostatní pohádkové jmění zdědili nebo si vydělali investováním zděděného majetku menší hodnoty.

Z výzkumu společnosti Wealth-X vzešlo i několik dalších zajímavých zjištění. Jeho výsledky například ukázaly, že hodnota majetku všech světových miliardářů se od loňského roku zvýšila o 12 % na 7,3 bilionu dolarů, což je více než souhrnná tržní kapitalizace firem z indexu Dow.

Dále autoři výzkumu vypočítali, že na jednoho dolarového miliardáře připadají asi tři miliony lidí, a také zjistili, že kontinentem s vůbec největším počtem superboháčů (775) je Evropa. V pořadí zemí berou první příčku Spojené státy, kde žije 571 lidí s majetkem v hodnotě minimálně jedné miliardy dolarů, městům vévodí se 103 miliardáři New York.

Dolarových miliardářů přibývá, je jich 2 325. V průměru má každý v hotovosti 600 milionů USD Dolarových miliardářů přibývá, je jich 2 325. V průměru má každý v hotovosti 600 milionů USD Podle nové zprávy Wealth-X a banky UBS žije v současnosti na planetě rekordní počet dolarových ...

Výzkum z dílny Wealth-X a UBS dále potvrdil, že příležitosti ke zbohatnutí poskytují prakticky všechny sektory světového hospodářství. Přesto jsou některá odvětví atraktivnější než jiná. Vůbec největší množství self-made miliardářů podniká ve finančním sektoru. Populární je ale mezi superboháči i průmysl a velké oblibě se těší také realitní sektor. Na čtvrtém místě se v žebříčku typických aktivit dolarových miliardářů umístila filantropie, respektive financování neziskových a sociálních programů, a první pětku uzavírá podnikání v oblasti módy a luxusního zboží.

Žebříček hlavních aktivit dolarových miliardářů
Žebříček hlavních aktivit dolarových miliardářůZdroj: Wealth-X

Hlavním trendem je pak prý v současnosti investování do rizikových podniků typu průmyslových konglomerátů, a to zejména na rozvíjejících se trzích. "V Asii, Africe, Latinské Americe, Karibské oblasti a na Středním východě je podíl miliardářů, kteří zbohatli díky průmyslovým konglomerátům, vůbec nejvyšší," uvádí výzkum.

Zdroj: Wealth-X

reklama
reklama