Nejžádanější ETF na trhu

| redakce

Zkuste uhádnout, které ETF patří mezi ty nejvíce obchodované. Pokud jste tipovali ty, které investují do akcií amerických společností, rozvíjejících se zemí a indexu strachu, nezbývá než vám pogratulovat. Těm ostatním nabízíme seznam čtyř nejvíce obchodovaných ETF.

Možná si říkáte, že sledování seznamů a žebříčků vám peníze nevydělá. V případě průměrných denních objemů obchodů v rámci ETF je ale dobré udělat výjimku. Představte si, že se rozhodujete mezi dvojicí ETF sledujících stejný index. Jedním z parametrů, který byste měli zohlednit, je právě objem obchodů. Obvykle totiž platí, že fondy s vysokými objemy obchodů jsou používány nejaktivnějšími obchodníky a velkými hráči. Žádané a hojně obchodované fondy jsou zárukou likvidity a nízkých spreadů.

ETF SPDR S&P 500 (SPY)

Tento fond je mezi investory nejoblíbenější. Podle statistiky portálu yahoo.com dosahují jeho průměrné denní objemy obchodů 85 milionů dolarů (měřeno na horizontu tří měsíců). Celkově má tento ETF ve správě více než 172 miliard dolarů. Současně se řadí mezi nejstarší fondy, na trh byl uveden již v roce 1993. Investuje do amerických akcií z indexu S&P 500.

ETF SPDR S&P 500
Zdroj: Google

iShares MSCI Emerging Markets ETF (EEM)

Fond se zaměřuje na akcie firem z rozvíjejících se zemí. Byl založen v dubnu 2003 a od svého vzniku získal do správy více než 44 miliard dolarů. Průměrný denní objem obchodů dosáhl za poslední tři měsíce téměř 47 milionů dolarů.

iShares MSCI Emerging Markets ETF
Zdroj: Google

iPath S&P 500 VIX Short-Term Futures ETN (VXX)

ETN sleduje index volatility VIX (index volatility, index strachu). Na trhu je od začátku roku 2009. Z hlediska objemu spravovaných aktiv patří mezi menší fondy, aktuálně spravuje mírně přes jednu miliardu dolarů. Nižší hodnotu však vysvětluje fakt, že se jedná především o produkt využívaný ke spekulaci. Průměrný denní objem obchodů se aktuálně blíží k hranici 34,5 milionu dolarů.

iPath S&P 500 VIX Short-Term Futures ETN
Zdroj: Google

Kompletní článek včetně jednoho ze čtyř nejvíce obchodovaných ETF najdete na serveru ETFs.cz.

Zdroj: ETFs.cz

reklama
reklama