STOP tradingu! Neobchodujte! Takový "graf" jste ještě neviděli

| Andrej Rády

Jeden uznávaný americký zpravodajský server se zeptal více než stovky odborníků z Wall Street na to, jaký graf, potažmo jaké téma v současnosti považují za nejdůležitější. Odpověď Chrise Rupkeyho z Mitsubishi UFJ Financial Group mě pobavila.

Co přesně Rupkey investorům vzkázal?

Nepředstírejte, že víte, proč se výnosy amerických vládních dluhopisů 15. října po zveřejnění zprávy o maloobchodních tržbách propadly o 30 bazických bodů. Ať vás ani nenapadne obchodovat! Jestli máte talent na matiku, třeba něco prodávejte, klidně buďte na trhu, vypořádávejte objednávky zákazníků, ale nesnažte se zbohatnout spekulacemi na trhu! Nejde to, nejste na to dost chytří.

Vývoj na trhu se nedá dostatečně spolehlivě odhadnout. 90 % tradingu je o technické analýze a jste moc líní na to se ji pořádně naučit. Zbývajících 10 % je o nevyzpytatelných vlnách šoků z ekonomických dat, která překvapují a splachují z tržní paluby, na koho si vzpomenou. Vezmou s sebou i poslední formaci na grafu, kterou jste právě sledovali.

Ještě nikdy to nebyla více pravda: Víte, jak získat malé bohatství obchodováním na trhu? Začněte s velkým bohatstvím, abyste měli vůbec šanci. Tímhle se nechcete živit. Utečte. Zmizte, dokud to jde!

"Graf", který Rupkey poslal do zmíněné ankety (takže to není "opravdový" graf):

Zákaz, stop, kříž

A to se Ripkey ani nezabýval "krásami" HFT, tedy vysokofrekvenčního algoritmického obchodování.

Zmanipulovaný akciový trh a jak ho zničit v 8 krocích Zmanipulovaný akciový trh a jak ho zničit v 8 krocích Investor a autor knihy "Flash Boys: A Wall Street Revolt" Michael Lewis upozorňuje na vlastně ...

Zdroj: Mitsubishi UFJ Financial Group

reklama
reklama