Týden na trzích podle burzovních grafů: Akcie zpět na rekordech, navíc začíná jejich historicky nejlepší období v roce

| Josef Košťál

V uplynulém týdnu index S&P 500 posílil o 2,69 %, což ho vrátilo na historické maximum. Říjnový rychlý propad a následný odraz vzhůru vykreslil na grafu ukázkové "V".

S&P 500

Strmý růst cen akcií v posledních dvou týdnech neurčil zřetelně úroveň podpory. Na opačné straně je nejbližší rezistence na historických maximech (intradenně o bod výše), dále by index po zhruba šesti týdnech opět putoval neprozkoumaným územím.

S&P 500 - technická analýza
S&P 500 - technická analýza

VIX

Index volatility VIX prolomil rostoucí trendovou čáru. Vrátil se na nízké hodnoty a pro akciový trh vysílá býčí signál.

VIX - technická analýza
VIX - technická analýza

Závěr

Ve středu Fed ukončil program odkupu aktiv (QE). Ještě před několika měsíci jen zmínka o blížícím se konci QE vyvolávala paniku a pokles trhu. Situace je ale jiná, v kontextu ostatních zpráv indexy testují historická maxima. Bank of Japan v pátek překvapila tradery navýšením programu podpory ekonomiky.

Krátkodobý výhled je býčí, prudký růst z posledních dnů ale může prakticky kdykoli vystřídat rychlá, krátkodobá korekce. Trh ale vstupuje do pro akcie historicky nejpříznivějšího kvartálu (listopad-leden). Tento měsíc se můžeme těšit na Black Friday, tedy slevovou nákupní horečku v maloobchodech, a také na Den díkůvzdání.

reklama
reklama