Klienti nevěří, že nejsme optimističtější ohledně akcií, říká stratég ze Citigroup

| redakce

Tobias Levkovich ze Citi odpovídal na dotazy asijských klientů. Nejvíce je zajímalo, proč banka nevěří ve větší růstový potenciál amerických akcií.

Levkovich dává americkým akciím s koncem letošního roku jen omezený růstový potenciál. Do konce roku 2015 má cílovou hodnotu 2 200 bodů. Klienti z Asie tento cíl považují za příliš nízký a konzervativní.

"10% celkový výnos v následujících 13 až 14 měsících je podle mnohých přehnaně konzervativní, dokonce i když je v souladu s průměrem a mediánem předpovědí stratégů z Wall Street," píše Levkovich.

Vývoj průměrné cílové hodnoty S&P 500 do konce roku 2014 stratégů z Wall Street
Vývoj průměrné cílové hodnoty S&P 500 do konce roku 2014 stratégů z Wall StreetZdroj: Bloomberg

Letošní dosavadní zhodnocení S&P 500 stratégové ve svých předpovědích skutečně "podstřelili". Jen jeden z nich odhadoval růst indexu S&P 500 na současnou úroveň přes 2 030 bodů.

Samotní investoři jsou optimističtější. Přehnaně býčí náladu lze podle Levkoviche chápat tak, že v prostředí celosvětově nízkých výnosů a průměrného ekonomického růstu se americký akciový trh jeví jako "nejlepší dům v sousedství".

Asijští portfoliomanažeři podle Citigroup věří farmaceutickému a biotechnologickému sektoru. Naproti tomu otázek na technologické tituly bylo pomálu. K valuacím biotechnologií Levkovich zmínil, že aktuální zisky a valuace v sektoru "zvyšují obavy ohledně potenciálu. Mnozí je ale chtěli vymluvit, což naznačuje změnu psychologie trhu. Podobné smýšlení je vždy znepokojující".

Vzhledem k velkým výprodejům biotechnologických titulů začátkem roku 2014 je zajímavé, že zahraniční investoři sledující tento sektor - a také širší trh - zůstávají tak optimističtí.

Zdroj: Citigroup

reklama
reklama