Investiční příležitost: Cesty akcií a spekulativních dluhopisů se rozešly

| redakce

Posledních několik měsíců podávaly americké dluhopisy s vyššími výnosy nadprůměrný výkon na světových dluhopisových trzích. Vyvíjely se podobně jako akcie. To ale přestalo platit.

Od roku 2009 jsou investoři zpravidla odměňováni za vyšší očekávané úvěrové a úrokové riziko u spekulativních dluhopisů. V poslední době je ale patrná divergence mezi jejich a akciovým vývojem.

Vzhledem k historicky silné korelaci mezi těmito dvěma trhy to lze považovat za atraktivní příležitost u dluhopisů s vysokými výnosy pro investory, kteří chtějí vsadit na silnější růst americké ekonomiky.

V posledním roce americké akcie zpevňovaly, zatímco úvěrové spready se zužovaly. V posledních měsících toto pravidlo přestalo platit. Obavy o růst světové ekonomiky, potenciální změny měnové politiky a nejistota vyplývající z geopolitických rizik se podepsaly na investorském sentimentu a měly za následek pád akcií a rozšíření úvěrových spreadů. Pak akcie zažily oživení a vystoupaly na nová maxima, ale úvěrové spready na vývoj nezareagovaly poklesem. Jsou tedy nyní významně větší než na začátku roku.

Dluhopisy s vysokými výnosy vs. S&P 500
Dluhopisy s vysokými výnosy vs. S&P 500

Zdroj: WisdomTree

reklama
reklama