Firma, s kterou má smysl investovat: Fidelity Worldwide Investment

| Komerční sdělení

Už déle než dva roky mají i čeští investoři možnost zhodnocovat své peníze ve fondech Fidelity Worldwide Investment. Jde o jednu z předních světových společností spravujících investiční fondy v Evropě, Spojeném království, na Blízkém východě, v Latinské Americe a v Asii. Byla založena v roce 1969, má více než 6 800 zaměstnanců a v současnosti spravuje aktiva v hodnotě 356,4 miliardy dolarů (stav k 30. září 2014).

Kořeny Fidelity sahají do roku 1943, kdy Američan Edward C. Johnson II. ovládl podílový fond nazvaný Fidelity Fund, z něhož se později stal americký investiční gigant Fidelity Investments. Od roku 1969 začala společnost expandovat pod názvem Fidelity International Limited (FIL) na zahraničních trzích. Nejdříve otevřela kancelář v Tokiu s vlastním výzkumným týmem a o čtyři roky později následovala kancelář v Londýně. Na konci 70. let už měla sedm fondů, které spravovaly majetek v hodnotě přes 200 milionů dolarů, a zaměstnávala 52 lidí.

V roce 1979 byla v Londýně založena Fidelity International Management Limited s cílem proniknout na trh britských podílových fondů. Od počátku 90. let 20. století pokračovala globální expanze zejména v asijských zemích a také v kontinentální Evropě. Globální řada fondů se sídlem v Lucembursku původně nabízela evropským a asijským investorům 17 fondů. Patřil k nim rovněž první fond s pevným výnosem, International Bond Fund.

V současné době společnost na velkých světových trzích spravuje přes 700 zahraničních fondů zahrnujících akciové, dluhopisové, hotovostní a smíšené fondy. V roce 1999 společnost otevřela pobočku v Rakousku, odkud také řídí své aktivity v ČR.

Fidelity Worldwide Investment je od samého začátku v soukromém vlastnictví. Není tak zaměřena pouze na krátkodobé výsledky, může se věnovat dlouhodobé strategii a novým myšlenkám. Byla jednou z prvních společností, které začaly provádět investiční výzkum tváří v tvář, byla rovněž průkopníkem nízkonákladových i multi-správcovských investičních fondů. Jako jedna z prvních otevřela pro investory fondové supermarkety v Británii a Německu.

Fidelity Worldwide Investment disponuje jedinečnou globální sítí vynikajících tržních analytiků, kteří provádějí podrobné analýzy, na jejichž základě identifikují nejvýhodnější investiční příležitosti. V České republice nabízí Fidelity Worldwide Investment své fondy prostřednictvím pěti distribučních partnerů – ING Bank, Citibank, UniCredit Bank, České spořitelny a Conseq Investment Management. Podrobnosti naleznete na www.fidelity.cz.

reklama
reklama