8 obchodů, které na rok 2015 doporučuje Goldman Sachs

| redakce

Americká investiční banka Goldman Sachs v rámci ročního výhledu zveřejnila 8 obchodů, které by měly být v příštím roce ziskové. Mají jeden společný znak - banka věří, že oživení americké ekonomiky bude pokračovat. Podívejte se, jak na tom podle ní vydělat.

Investiční strategie Goldman Sachs vychází z toho, že oživení v USA povede ke zvýšení reálných sazeb a posilování USD. Ekonomická aktivita v Evropě se zlepší díky ECB a cena ropy zůstane nízko. Ekonomické trendy roku 2015 podle Goldman Sachs najdete ZDE.

Jak například doporučují bankéři z Goldman Sachs investovat?

1. Vsaďte na další propad eura vůči dolaru

Banka očekává, že se eurodolar v příštích 12 měsících dostane k hodnotě 1,15 EUR/USD. Postarají se o to obě strany, tedy jak posilování dolaru, tak propad eura. K investici doporučuje využít strategie put spread, což je kombinace long a short pozice put opce.

2. Americké desetileté dluhopisy

Goldman Sachs očekává, že výnosy amerických desetiletých dluhopisů, které se teď pohybují kolem 2,3 %, se do června dostanou nad 3 %.

Výnosy 10letých amerických dluhopisů
Výnosy 10letých amerických dluhopisů

3. Růst cen evropských akcií

Ekonomové z Goldman Sachs očekávají evropské zotavení, které není zahrnuto v cenách evropských akcií. Doporučují otevřít dlouhou pozici strategií bull call spread na prosincovou opci (prosinec 2015) na index DJ EuroStoxx 50. Jde o kombinaci long call opce s nižší realizační cenou a short call opce s vyšší realizační cenou. Investor při této strategii očekává mírný vzestup cen a chce těžit ze vzestupu vnitřní hodnoty in-the-money opce (long call) a poklesu časové hodnoty opce, která je out-of-the-money.

Index EuroStoxx 50
Index EuroStoxx 50Zdroj: Bloomberg

4. Sázka na americké dluhopisy s vysokým výnosem

Nedávná slabost na trhu amerických dluhopisů s vysokými výnosy by se dle banky měla ukázat pouze jako přechodná. Banka radí prodávat zajištění proti defaultu (tedy CDS), která jsou zahrnuta v indexu pětiletých credit default swapů (CDS) junior mezzanine tranše (CDX HY Series 23).

Index amerických korporátních dluhopisů s vysokým výnosem agentury Bloomberg
Index amerických korporátních dluhopisů s vysokým výnosem agentury BloombergZdroj: Bloomberg
  • 1
  • 2
reklama
reklama