Proč se bát o akciové investice v roce 2015? 5 důvodů, proč tradeři věří akciím

| redakce

Předpovědi Wall Street pro rok 2015 počítají s mírnými akciovými výnosy. Jen málo prognostiků očekává zisky poblíž letošních (zatím) 8 %. Richard Barry z NYSE ale prozrazuje, že někteří tradeři to v příštím roce na základě burzovního almanachu vidí jasně - na akciovém trhu bude pokračovat silná rally.

Barry tvrdí, že burzovní veteráni při svém přemítání o roce 2015 oprášili burzovní almanach a historické vzorce je přivedly k 5 důvodům, s nimiž by akcioví býci měli pro rok 2015 pracovat.

  1. Rok 2015 by měl skončit nejlépe ze 4letého prezidentského cyklu (zejména když jde o druhé funkční období stejného prezidenta). Od roku 1939 během těchto období vykazoval index Dow průměrně 16% výnos, S&P 500 16,3%.
  2. Podle almanachu roky končící pětkou za posledních 13 desetiletí přinesly ztráty jen v jednom případě. Průměrný výnos pro Dow byl 28,3 % a pro S&P 500 25,3 %.
  3. Aktuální prezidentský cyklus, aktuální čtvrtletí a první dva kvartály příštího roku by měly přinést výnosy 21 % jak u indexu Dow, tak u S&P 500.
  4. V posledních 84 letech se našly jen 3 případy, kdy akciové trhy rostly dvojciferným tempem 3 roky v řadě (rok 2014 má našlápnuto k tomu, aby byl tím třetím v řadě). Pokaždé pak čtvrtý rok vykazoval průměrný výnos 23,1 %.
  5. Za posledních 76 let byste mezi předvolebními roky nenašli rok s akciovými ztrátami.

Komentář: Rok končící pětkou, historické vzorce a pravidelnosti - to zní skvěle. Pokud chcete sázet na růst, jistě najdete i některé lepší důvody. Pokud se ale na konci roku trh hemží podobnými argumenty, které uvádí Richard Barry, je to na pováženou. Nejvíce býčích výhledů se zpravidla nakumuluje těsně před koncem býčího trhu.

Zdroj: Business Insider

reklama
reklama