Rozvíjející se trhy: Mačkejte tlačítko "koupit"

| redakce

Akcie na rozvíjejících se trzích se obchodují na stejných úrovních jako v říjnu 2009. Po prudkém propadu se zde objevila nákupní příležitost.

Během posledních výprodejů spadl index rozvíjejících se trhů MSCI Emerging Markets z dosažených maxim téměř o 20 %. Dostal se tak na úrovně z října 2009. Především se však přiblížil k hranici, která za posledních 5 let znamenala vždy hranici podpory.

Akcie na mladých trzích se tak zdají být přeprodané a dá se očekávat odražení indexu ode dna.

MSCI Emerging Markets Index
MSCI Emerging Markets Index

Velmi zajímavým vývojem si během posledních výprodejů prošel čínský akciový trh. Akcie v Číně totiž nepadaly zdaleka tak rychle jako na jiných mladých trzích. Čína překonala všechny ostatní významné rozvíjející se trhy a akciový trh se dostal do blízkosti 52týdenních maxim. Oproti tomu akcie v Brazílii, Rusku, Mexiku a dalších zemích jsou poblíž 52týdenních minim.

Jak se dařilo akciím na EM od roku 2009
Jak se dařilo akciím na EM od roku 2009

Čínským akciím, jak ukazuje graf, se však dlouhodobě ve srovnání s dalšími mladými trhy nedaří. I proto by však mohly mít růstový potenciál. Jejich růst v poslední době naznačuje možnost dalšího snížení úroků centrální bankou. Levná ropa by zase měla prospět průmyslu a na něm stále založené ekonomice a tlačit ceny akcií vzhůru.

Zdroj: Short Side of Long

reklama
reklama