Propad cen ropy je cítit. V USA a Kanadě se zastavují těžební stroje

| redakce

Počet těžebních souprav na ropných a plynových polích v USA v posledním týdnu klesl o dalších 18 na 1 875. Data zveřejnila společnost Baker Hughes. V předchozím týdnu se zastavilo hned 27 těžebních souprav (z 1 920 na 1 893), což byl největší pokles za téměř dva roky.

Počet činných těžebních strojů je považován za jeden z důležitých indikátorů stavu celého těžebního odvětví. V posledních týdnech je ještě více sledovaný kvůli rychlému poklesu cen ropy pod 60 USD za barel.

Z velkých břidlicových ložisek v USA zaznamenala pokles počtu aktivních strojů ta v Permian Basin (-9), Willistonu (-7) a Marcellusu (-1). V Eagle Ford naopak těžilo od dva stroje více než před týdnem.

Největší pokles aktivity je patrný v Kanadě. Ropných zařízení v chodu ubylo hned 25 (z 215 na 190), na nalezištích plynu klesl počet činných souprav o 15 na 201. Tím pádem celkový počet aktivních těžebních strojů v Kanadě meziročně klesl z 398 na 391.

Počet vrtných souprav v USA, které jsou aktivní
Počet vrtných souprav v USA, které jsou aktivní
Při jaké ceně ropy mají problémy američtí producenti suroviny z břidlic? Při jaké ceně ropy mají problémy američtí producenti suroviny z břidlic? Přehledná tabulka z dílny Bank of America Merrill Lynch.
reklama
reklama