Akciový výhled: Evropa má smysl díky ECB, favoritem je ale Japonsko

| redakce

Úroveň inflace zůstane prozatím nízká a měnová politika centrálních bank bude nadále uvolněná. Z toho důvodu stratégové z ING Investment Management nadále preferují rizikovější aktiva, zejména nemovitosti a akcie.

"Aktuálně silně nadvažujeme podíl nemovitostí v portfoliích. Hlavním důvodem je jejich silná citlivost na výši úrokových měr, které jsou stále velmi nízko, a vytváří tak příznivé prostředí pro další růst v tomto sektoru," vysvětluje stratég z ING IM Valentijn van Nieuwenhuijzen.

Podíl akciových investic drží ING IM mírně nadvážený, jelikož očekává další akceleraci růstu ke konci letošního roku. "Preferujeme sektory financí a spotřebního zboží. Co se týká regionů, mírně jsme zlepšili pohled na evropské akcie díky aktivitám ECB," pokračuje stratég. "V současnosti je tak náš postoj k Evropě neutrální. Domníváme se, že měnová politika ECB a očekávané zisky společností mohou nadále podpořit růst cen evropských akcií."

ING IM ale nadále preferuje mimoevropské trhy, především ten japonský. "Podíl Japonka v našich portfoliích je aktuálně silně nadvážený. Japonská ekonomika je nadále velmi atraktivní, a to především díky silnějšímu růstu zisků a atraktivnímu ocenění akcií," uzavírá van Nieuwenhuijzen.

Zdroj: NN Investment Partners (dříve ING Investment Management)

reklama
reklama