SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: V USA vsaďte na technologie, v Evropě na automobilky či banky, v Praze na Pegas a Fortunu

| redakce

Utahování měnové politiky ve Spojených státech a její uvolnění v Japonsku a v Evropě; pokračující krize na Ukrajině a další geopolitická jiskření takřka ve všech částech světa; dýchavičná Evropa, kde snahy Evropské centrální banky jen maskují neochotu či neschopnost politiků postavit se k přetrvávajícím problémům čelem. Kam v takové situaci investovat a co čekat od příštího roku? O tom diskutovali na prvním brněnském Investičním večeru Miroslav Novák ze společnosti AKCENTA CZ a Jiří Šimara z firmy CYRRUS.

Celou diskuzi jsme sledovali živě na Twitteru Investičního webu.

I na prahu nového roku jsou ekonomové a investoři nuceni pracovat s mnoha neznámými. Prozatím u většiny vítězí přesvědčení, že "patnáctka" bude o něco lepší než rok současný. Neplatí to ale pro všechny země a není to jistota. Komu by se tedy mělo dařit, a komu naopak ne? A na co i proto (ne)vsadit?

Na tyto a další otázky se budou snažit odpovědět:

Anketa: Miroslav Novák

Miroslav Novák (AKCENTA CZ)

Od roku 2010 pracuje jako analytik ve společnosti AKCENTA CZ. Zabývá se především kurzy měn. Zkušenosti v oblasti bankovnictví načerpal v UniCredit, kde působil v oddělení Treasury. Vystudoval bakalářský obor Finance na pražské Vysoké škole ekonomické, inženýrský titul získal na Vysoké škole finanční a správní v oboru Finance a finanční služby. V českých médiích patří mezi nejcitovanější ekonomy.

Anketa: Jiří Šimara

Jiří Šimara (CYRRUS)

Jako analytik se zaměřuje na vyhodnocování kurzotvorných informací, které ovlivňují akciové a komoditní trhy. Převážně jde o makroekonomické, částečně i mikroekonomické události a trendy, a to zejména z oblasti průmyslu. Jeho komentáře se pravidelně objevují v domácích i zahraničních médiích. Jako analytik působí tři roky, tedy od dokončení magisterského programu na zlínské Univerzitě Tomáše Bati.


Nejen názory expertů z Investičních večerů můžete sledovat na Twitteru Investičního webu.


Kdy: 9. prosince 2014, 17.00–18.30

Kde: Mendelova univerzita (místnost Q02, budova Q), Zemědělská 1, 613 00 Brno


Nejen názory expertů z Investičních večerů můžete sledovat na Twitteru Investičního webu.

reklama
reklama