Týden na trzích podle burzovních grafů: Sedmý nárůst v řadě znamenal další historické rekordy

| Josef Košťál

Index S&P 500 rychle smazal pondělní menší ztrátu a opět několikrát uzavřel na nových historických maximech. Čtvrteční pokles po otevření trhů měl velmi podobný průběh. Některé indikátory signalizují pokles, ale nejdůležitější je cenový graf. Ten je v býčím nastavení a už několik týdnů se prakticky nemění.

S&P 50

Nejbližší support je v zóně 2 050, další následuje na úrovních 2 020 a 2 000. Pokud použijeme Fibonacciho úrovně, index je téměř na rezistenci 2 081,20, kde je 38,2% úroveň prodloužení. Při poklesu je nejbližší support na 2 051, což je 23,6% Fibonacciho prodloužení.

S&P 500 - technická analýza
S&P 500 - technická analýza

VIX

Index volatility VIX v pondělí výrazně nakročil k růstu, ale příznivé zprávy o vývoji americké ekonomiky ho vrátily k historickým minimům. Zůstává na nízkých hodnotách a potvrzuje býčí výhled pro akcie.

VIX - technická analýza
VIX - technická analýza

Závěr

Sledovaná ekonomická data (indexy ISM v průmyslu a službách, trh práce) dopadla dobře a index S&P 500 v týdnu posílil o 0,38 %. Střednědobý výhled zůstává býčí. Trhy jsou nyní ve fázi konsolidace a obchodují se ve velmi úzkém rozpětí. Podle aktuálního zhodnocení má za sebou index S&P 500 dobrý rok, ale zdá se, že na další rally už nezbývají síly.

K dosažení kulatého čísla 2 100 už chybí jen 1 %. Otestuje ho index? Riziko korekce s dalším růstem přibývá, ale vzhledem k silnému sezónnímu patternu k ní dojde buď velmi brzy, nebo až v lednu. V novém týdnu mohou kartami zamíchat politici, kteří se budou v USA předvádět v rámci bitvy o vládní rozpočet.

reklama
reklama