Medvědí trh zabalený v býčí kůži

| redakce

Americké akcie stanovují stále nové rekordy, to je známo. Vítězství býků je ale jen zdánlivé. Na akciovém trhu se totiž usadil dobře schovaný medvěd.

Zdaleka totiž neposilují všechny akcie. V dubnu se prudce propadlo více než 100 technologických a biotechnologických firem. Tyto akcie ztratily 50-70 % a investoři, kteří panicky prodávali, přišli během jinak rekordního býčího trhu o velké peníze.

Trh se poté posunul výše a některé z těchto firem se ze ztrát vzpamatovaly, jiné na tom jsou stále špatně. Jenže netrvalo to dlouho a prudce se začala pro změnu propadat cena ropy. Ani ostatní komodity na tom nejsou o mnoho lépe.

Když se na to podíváte podrobněji, vypadá to na takovou malou katastrofu. Ropa, plyn, zlato, stříbro, dokonce i zemědělské komodity byly vhozeny do obrovské pece a spáleny na popel.

Přestaňme si tedy lhát! Toto je skutečně medvědí trh skrytý v kůži býka. Novinové titulky vypráví o nových maximech, investorská portfolia však trpí.

Bylo by hezké si říci, že všechno bude v pořádku. Ale nebude. To, co se v dubnu stalo technologickým akciím, se v posledních týdnech děje ropným akciím.

Během posledních 6 měsíců přišly následující akcie o více než 50 % hodnoty:

FirmaVývoj kurzu za 6 měsíců
North Atlantic Drilling-83 %
Sanchez Energy Corp-75 %
CARBO Ceramics-73 %
Halcon Resources Corp-73 %
Oasis Petroleum-72 %
Penn West Petroleum-70 %
Seadrill-69 %
Laredo Petroleum-68 %
SandRidge Energy-65 %
Bonanza Creek Energy-64 %
Talisman Energy-61 %
Civeo Corp-60 %
C&J Energy Services-58 %
Denbury Resources-57 %
Stone Energy Corporation-56 %
Transocean-56 %
Clayton Williams Energy-55 %
W&T Offshore-55 %
Cobalt International Energy-53 %
PDC Energy-52 %
TETRA Technologies-52 %

Zdroj: ibankcoin.com

reklama
reklama