Komerční banka, Erste Group Bank a VIG by letos měly patřit v Praze k tomu lepšímu. Velké banky u nás mohou mít problém s novou konkurencí

| redakce

Budou bankovní akcie černým koněm roku 2014? Jak ovlivní české banky evropská regulace? Jaké dividendy vyplatí finanční firmy z pražské burzy a v jakém stavu je Erste, která nečekaně oznámila výrazný pokles zisku za loňský rok? Nejen to byla témata Investičního večera, jehož hosty byli analytik z J&T Banky Milan Lávička a portfoliomanažer z ING Investment Management Igor Müller. Celou akci jsme sledovali živě na Twitteru Investičního webu.

Investiční večer o finančních akciích na pražské burze: 18. února od 17.00 na půdě Bankovního institutu.

O finančních akciích přišli diskutovat:

Milan Lávička

Milan Lávička (analytik, J&T Banka)

Milana Lávičku můžete potkat třeba na fotbalovém hřišti, na běžkách nebo s inline bruslemi na nohou, často v doprovodu manželky a dvou dětí. V J&T Bance však nemá na starosti sportovní oddíl, ale sleduje finanční trhy, hlavně oblast bankovnictví a pojišťovnictví. Jako analytik má také za úkol vytvářet oceňovací modely a vyhodnocovat investiční příležitosti.

Igor Müller

Igor Müller (portfoliomanažer, ING Investment Management)

Profesionálně na finančních trzích působí od roku 2003. V ING IM je zodpovědný za analýzu firem, do nichž investují akciové podílové fondy. Především se zaměřuje na region střední a východní Evropy, tedy český, polský, maďarský, ale také na rumunský či slovenský trh. Je členem investičního týmu ING CEE Equity a spolupracuje na řízení akciových fondů ING Český akciový fond, ING Rumunský akciový fond a ING Converging Europe. Dříve pracoval jako finanční analytik ve společnosti Wood & Company, kde měl na starosti fundamentální analýzu společností, jejich ocenění, odhady zisku, hodnocení rizika a modelový portfoliomanagement. Působil také jako novinář pro Bloomberg a Prague Business Journal, kde monitoroval dění na kapitálových trzích ve střední Evropě, například v sektorech telekomunikací, nemovitostí či IT.

Přenos z akce najdete na Twitteru Investičního webu.

Program Investičních večerů v únoru a březnu najdete ZDE.


Investiční web vám nabízí jedinečnou možnost probrat s předními experty z domova i ze zahraničí nejžhavější témata ze světa ekonomiky, byznysu a financí. Moderace se ujmou Roman Chlupatý a Petr Novotný, kteří jsou podepsáni i pod úspěšným cyklem Investičních fór.

Investiční večery se konají v komorním prostředí, které zvýrazňuje možnost zúčastnit se debaty. V jejich průběhu vznikají videa, která se následně objevují na Investičním webu. Pokud byste se chtěli večerů zúčastnit, napište nám na info@investicniweb.cz.

reklama
reklama